Ціни на нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent впали з початку дня більш ніж на 1 дол. Станом на 11:15 за київським часом ціни по операціях з нафтовими ф'ючерсами складали (дол./бар.):
- IPE Brent Crude (квітень) - 124,07 (-1,40) при діапазоні котирувань 123,76-125,51;
- Light, Sweet Crude Oil (квітень) - 108,58 (-1,19) при діапазоні котирувань 108,51-109,77.
Нафта на біржах сьогодні дешевшає через фіксацію прибутку і спекулятивні продажі нафтових ф'ючерсів, які за підсумками минулого торговельного тижня значно подорожчали. За торговельний тиждень 20-24 лютого офіційна ціна нафти WTI підвищилася на 6,53 дол./бар., або на 6,3%, а барель нафти Brent став дорожчим на 5,89 дол., або на 4,9%, забезпечивши хорошу премію для закриття довгих позицій. У тому числі за підсумками торгів 24 лютого вперше майже за 10 місяців ціна нафти Brent встановилася вище 125 дол./бар., а ціна нафти WTI перевищила 109 дол./бар., внаслідок чого інтерес до подальших покупок нафтових ф'ючерсів помітно зменшився.
У Європі провідні фондові індекси сьогодні знижуються. Глобальні інвестори стурбовані тим, що нинішні високі світові ціни на нафту вплинуть на світову економіку. На цьому тлі долар з початку дня помітно зріс проти євро та інших валют, що додатково ускладнило купівлі нафти та інших товарних активів, ціни на які встановлено у валюті США. Сьогодні індекс долара для шести провідних світових валют тримається вище позначки 78,5 пункту, збільшившись з початку дня більш ніж на 0,2%. За підсумками попереднього торговельного дня (24 лютого) цей показник знизився приблизно на 0,6% і вперше з початку грудня 2011 р. встановився нижче 78,4 пункту.
За оцінками експертів Міжнародного валютного фонду, повне припинення постачань нафти з Ірану в країни Євросоюзу може призвести до зростання цін на нафту в Європі приблизно на 20-30%. З урахуванням такого розвитку ситуації виробники нафти з числа країн "Великої двадцятки" (G20) - Саудівська Аравія, Росія, Канада і Мексика - висловили готовність прийняти заходи щодо збільшення постачання вуглеводневої сировини. Зокрема, Саудівська Аравія на минулому тижні збільшила експорт своєї нафти до 9 млн бар./день проти 7,5 млн бар./день за станом на кінець січня ц.р.
Щодня країни Євросоюзу імпортують з Ірану близько 700 тис. бар. нафти сирої, що становить близько 7% від загального обсягу європейського нафтового імпорту.