ua en ru

Ціни на нафту 13 січня ростуть на тлі напруженості навколо іранського ядерного питання

Світові ціни на нафту сьогодні ростуть на тлі напруженості навколо іранського ядерного питання. При цьому в ході торгів 13 січня ціна на нафту марки Brent перевищувала позначку в 112 дол./бар. на тлі посилення напруженості в Нігерії. В той же час в Європі спостерігається деяка розрядка обстановки навколо боргової кризи після успішних аукціонів з розміщення держоблігацій Іспанії та Італії, в ході яких спостерігався високий попит на папери.
Станом на 11:12 за київським часом 13 січня ціни по операціях з нафтовими ф'ючерсами складали (дол./бар.):
- IPE Brent Crude - 11,62 (+0,57) при діапазоні котирувань 110,78-112,24;
- Light, Sweet Crude Oil (лютий) - 99,63 (+0,53) при діапазоні котирувань 99,12-100,19.
Зазначимо, що ситуація з іранською ядерною проблемою продовжує турбувати ринки, так як може перерости в енергетичну кризу. Раніше європейські дипломати повідомили, що плановане ембарго відносно нафтової галузі Ірану може бути введено протягом 6 місяців. Зазначимо, що представники ЄС вже досягли принципової згоди з питання введення ембарго на імпорт нафти з Ірану на тлі зростаючої провокаційної ядерної програми країни, але не погодили деталі, зокрема, передбачувану дату введення ембарго.
Країни ЄС, залежні від іранської нафти, пропонують зберегти поточні контракти на постачання іранських вуглеводнів на термін від одного місяця до року. За цей час держави зможуть підшукати іншого постачальника, і після закінчення "пільгового" періоду буде введено ембарго. Греція наполягає на тривалому "пільговому" періоді, в той час, як Нідерланди, Німеччина, Великобританія і Франція готові ввести ембарго протягом трьох місяців. Напередодні джерела в дипломатичних колах ЄС розповіли, що компромісним рішенням може бути введення заборони на імпорт іранської нафти через 6 місяців, заборони на імпорт нафтохімічних продуктів - через 3 місяці.
Втім, за словами аналітиків, "іранське питання" , - довгострокова тема, яка не може викликати раптове припинення поставок нафти. Набагато більше зараз ринок спантеличує страйк працівників нафтової промисловості Нігерії, який може вилитися в перебої з постачаннями вуглеводнів з регіону.