ua en ru

Ціни на молочну продукцію до кінця року залишаться стабільними, - експерти

Як мінімум, до кінця першого півріччя 2013 ціни на молочну продукцію не зростуть, але, швидше за все, ціни на молочку будуть стабільні до кінця року, впевнені експерти.

«У частині цін ви бачите, що у нас нетипова весна, вона затягнулася на пару тижнів. Тільки трава проростає, тому сезон «великого молока» відтягнувся десь на місяць. В принципі, зараз ціни стабільні, вартість сировини не коливається, тому передумов для зростання цін на молочку немає. Я більш ніж упевнений, що до кінця року ціни на прилавках не зміняться», - сказав президент Асоціації виробників молока Андрій Дикун.

За його словами, стабільному розвитку молочної галузі сьогодні в Україні серйозно сприяє державна політика. «Україна часто порівнюють з Європою, мовляв, там молоко дешевше. Але потрібно пам'ятати, що ця галузь надзвичайно дотувати державою в ЄС і в тій же Білорусі. Але ми також вдячні державі за допомогу. Тому що виробники молока в Україні мають фіксований сільськогосподарський податок, завдяки чому в глобальному плані в АПК є позитивна динаміка розвитку. Крім того, минулого року повернули систему дотування виробників молока, вона вже показала свою ефективність і ми сподіваємося, що вона і надалі зберегтися. А минулого року позитивно зарекомендував себе механізм мінімальних цін на молоко від населення, який завадив багатьом переробникам і посередникам сильно наживатися на населенні, сплачуючи їм копійки за їх продукцію приватних господарств», - зазначив Дикун.

Голова ради директорів Союзу молочних підприємств України, директор Білоцерківського молочного комбінату Вадим Чагаровський констатував, що по ряду позицій українська молочка може замістити імпортну продукцію. «Так, по ряду позицій ми можемо замістити нашою продукцією імпорт, хоча по окремих позиціях нам не дозволяє відсутність технологій. Що стосується цін на молочну продукцію, то в першому півріччі вони не зміняться», - заявив Чагаровський.

Засновник Троїцького молокозаводу (Одеська обл., ТМ «Молочний буфет») Сергій Матін нагадав, що наприкінці 90-х завдяки допомозі держави вітчизняні виробники майже повністю забезпечили молоком країну. «Те, що в березні обсяги імпорту молочної продукції зменшились майже на третину для мене не дивно. Я відразу ж згадав кінець 90-х - начало2000-х, коли держава дала волю, не заважала нашим підприємствам працювати, і буквально за два роки ми майже повністю покрили своїм молоком країну. Зараз ми бачимо, що державна політика так само спрямована на те, щоб допомагати виробникам молока», - сказав Матін.

У той же час, на його думку, посилити позиції української молочної продукції, у тому числі на експорт, може його екологізація. «Ринок органічних продуктів, який в цивілізованому світі процвітає, у нас не сформований. В Україні немає закону про органічні продукти, немає регламентації, де органічний продукт, а де - з добавками. Тому за екопродуктами, зокрема, органічним молоком - майбутнє», - резюмував експерт.

Нагадаємо, раніше Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» констатувала тенденцію до скорочення імпорту цільномолочної продукції (ЦМП) після того, як у березні в країну цього товару завезли на 28% менше, ніж у лютому.