ua en ru

Ціни на квартири в Києві досягли дна

Після весняно-літнього затишшя ціни на нове житло почали зростати.

Після весняно-літнього затишшя ціни на нове житло почали зростати. Якщо в першому півріччі частина забудовників утримувала ціни, то восени цінники підвищили майже всі продавці нового житла, пишетЛІГАБізнесІнформ.

Якщо в першому півріччі частина забудовників утримувала ціни, то восени цінники підвищили майже всі продавці нового житла, пише ЛІГАБізнесІнформ.

Взагалі в цьому році помітну плутанину в динаміку цін привносила девальвація гривні: часто виникала плутанина, коли у гривні ціни значно зростали, а доларовому еквіваленті знижувалися. "З січня по листопад ціни зросли в середньому на 30-60% залежно від сегмента і локації, але це в гривневому еквіваленті. У доларах зважаючи на те, що остання хвиля девальвації (з 12 до 15 грн/дол) ще не повністю врахована забудовниками, ціни помітно знизилися. Приміром, якщо квадратний метр в січні коштував 10 000-11 000 грн ($1 200-1 300), то зараз ці ж квартири подорожчали до 16 000-17 000 тис. грн ($1 000-1 100)", - пояснює керівник відділу продажів ЖК " Park Stone Дмитро Шостя.

Квартири різних класів в різних районах Києва дорожчали нерівномірно. "Чим далі житловий комплекс від центру, тим вартість за квадратний метр у гривні змінюється менше. Більш ліквідні проекти (ближче до центру і в престижних районах) ціну намагаються в доларовому еквіваленті не змінювати, у гривні - підвищують, але використовують арсенал різноманітних акційних пропозицій", - говорить аналітик компанії UDP Олена Ширина. З нею згодна начальник департаменту продажів корпорації Укрбуд Оксана Голобородько: "В межах міста та найближчому передмісті вартість метра житла істотно не змінилася, в районах, близьких до околиць, відбулося подорожчання гривні. В районах, близьких до станцій метро і до центру міста, подорожчання склало 10-15% у гривні, в центральних районах житло подорожчало на 30-40% в гривні".

Ще навесні в новобудовах в межах міста Києва можна було знайти рекордно низькі ціни в доларах (вартість квадратного метра стартувала від 6 500 грн ($550). Зараз таких пропозицій майже не залишилося: забудовники підняли розцінки, а найнижчі залишилися тільки в об'єктах, що знаходяться на початкових стадіях будівництва.

"Всього в Києві орієнтовно 225 будмайданчиків. З них 97 - це проекти економ-класу. Приблизно в 20 житлових комплексах на ранніх етапах будівництва забудовники пропонують ціну менше $700 за 1 кв. м. Частка таких забудовників від усього економ-класу в столиці, за нашою статистикою, - 21%. Але якщо говорити про співвідношення і доле від всього ринку новобудов у столиці - то це 8%", - наводить дані Олена Ширина. "Ринок нерухомості зараз досяг свого дна і, швидше за все, зі стабілізацією економіки ціна на квадратний метр буде підвищуватися", - вважає вона.

В найближчому майбутньому для забудовників не все так райдужно. "У короткостроковій перспективі ціни на нерухомість в доларовому еквіваленті навряд чи істотно зростуть. При цьому для утримання попиту на достатньо високому рівні забудовники будуть готові пропонувати суттєві знижки при 100%-ної оплати", - припускає директор з маркетингу групи компаній Інтергал-Буд Марина Теплюк.

До початку наступного року ціни можуть вирости не більше ніж на 5-10% виключно за курсових коливань, вважає Шостя. За його словами, кількість самих покупців дещо знизилася після останньої хвилі девальвації.
"Всі, хто міг вийти з великих депозитів, які вже вийшли, і багато конвертували їх у квадратні метри, що трохи підтримало ринок, але довго так тривати не буде: "вільних" грошей на руках у населення стає все менше, - говорить Шостя. - Продажу вторинного житла, які, як правило, також істотно стимулюють "первинку", зараз не ростуть. Господарі не хочуть продешевити і виставляють завищені ціни в доларах. Це гальмує подальший ланцюжок".