Центробанк Швейцарії має намір підготувати екстрені заходи на випадок розпаду єврозони
Швейцарський національний банк (центробанк країни) планує розробити екстрені заходи на випадок розпаду єврозони, хоча і не чекає, що вони стануть в нагоді. Про це повідомив президент швейцарського ЦБ Томас Йордан в інтерв'ю місцевій пресі. "Ми маємо бути готові на випадок падіння валютного союзу, хоча особисто я не вірю в такий сценарій", - заявив Йордан, якого цитує Reuters.
За словами глави ЦБ, спеціальна робоча група, якою доручено розробити комплекс потенційних заходів підтримки національної економіки після гіпотетичного розвалу єврозони, приділяє особливу увагу інструментам заборони курсу швейцарського франка. Передбачається, що у разі ескалації кризи євро валюта Швейцарії ще сильніше зміцниться в статусі "тихої гавані", що ударить по експортному сектору і індустрії туризму.
Один з потенційних заходів стабілізації курсу франка - режим валютного регулювання, при якому монетарна влада безпосередньо контролюватиме приплив капіталу в країну, вказав Йордан.
У вересні 2011 р. Центробанк Швейцарії встановив межу обмінного курсу на рівні 1,20 франка за євро з метою запобігання безконтрольному дорожчанню національної валюти. На валютних торгах FOREX 25 травня за один євро давали 1,2008 франка. За неофіційними даними, в останні тижні ЦБ Швейцарії був вимушений активно скуповувати євро, щоб утримати курс в межах 1,20 франка. Проте трейдери через валютні опціони роблять ставки на те, що котирування швейцарської валюти вийдуть за межі встановленої межі у разі посилювання фінансової кризи єврозони.
Йордан був призначений виконуючим обов'язки голови Швейцарського національного банку в січні 2012 р. після несподіваної відставки колишнього керівника Філіппа Хільдебранда і затверджений на посаді глави ЦБ на постійній основі в квітні 2012 р. Вважається, що Йордан передбачив фінансову кризу єврозони в своїй докторській дисертації 1994 р. У науковій праці Йордан, зокрема, вказав, що Греція, Ірландія та Італія не зможуть утримати під контролем зростання обсягів державного боргу.
Зазначимо, раніше повідомлялося, що Швейцарія розробляє екстрений план на випадок розповсюдження європейської економічної кризи.