Центральний банк Китаю збільшив вимоги до резервів місцевих найбільших кредитних організацій, передає РБК daily.
Влада країни таким чином намагається приборкати інфляцію і скоротити обсяги внутрішнього кредитування. Разом з тим, як відзначають експерти, до посилення фінансового регулювання Китай підштовхнула і нова програма США зі стимулювання економіки. Пекін побоюється, що дії Вашингтона призведуть до припливу зарубіжного спекулятивного капіталу в КНР.
Китайські монетарні власті вже четвертий раз в цьому році підвищили вимоги до обов'язкових резервів місцевих банків. Починаючи з 16 листопада, п'ять найбільших кредитних організацій країни змушені будуть збільшити обсяги своїх резервів на 0,5 п.п., до 18%. За даними компанії Kayhian Investment, до числа «везунчиків» увійдуть такі банки, як Industrial & Commercial Bank of China, China Construction Bank, Agricultural Bank of China, Bank of China і Bank of Communications. Передбачається, що дана міра буде носити тимчасовий характер.
Варто відзначити, що останній раз планка обов'язкових резервів банків була піднята в жовтні - тоді нові вимоги до банківського капіталу були оголошені відразу для шести кредитних організацій. Одночасно з цим у минулому місяці Центробанк КНР вперше за останні три роки підвищив процентні ставки за річними кредитами і річними депозитами у національній валюті на 0,25 п.п. Вартість запозичень для місць них банків піднялася до рівня 5,56%.
Всі ці кроки дозволили експертам говорити про початок нового циклу жорсткості грошово-кредитної політики в Китаї, обумовленого боротьбою з інфляцією, що росте. Так, у вересні вона досягла 3,6% (у річному обчисленні) - найвищого за останні два роки показника.
Нагадаємо, 17 лютого 2010 р. Президент США Барак Обама підписав закон про стимулювання американської економіки на загальну суму в 787 млрд дол., офіційно званий Актом про американське відновлення і реінвестування. Антикризова програма припускає виділення 282 млрд дол. на зниження податків. Б. Обама розраховує, що економічний план дозволить пожвавити економіку і створити або не втратити 3,5 млн робочих місць.