Центробанк Китаю збільшив вимоги до резервів місцевих найбільших кредитних організацій
Центральний банк Китаю збільшив вимоги до резервів місцевих найбільших кредитних організацій, передає РБК daily.
Влада країни таким чином намагається приборкати інфляцію і скоротити обсяги внутрішнього кредитування. Разом з тим, як відзначають експерти, до посилення фінансового регулювання Китай підштовхнула і нова програма США зі стимулювання економіки. Пекін побоюється, що дії Вашингтона призведуть до припливу зарубіжного спекулятивного капіталу в КНР.
Китайські монетарні власті вже четвертий раз в цьому році підвищили вимоги до обов'язкових резервів місцевих банків. Починаючи з 16 листопада, п'ять найбільших кредитних організацій країни змушені будуть збільшити обсяги своїх резервів на 0,5 п.п., до 18%. За даними компанії Kayhian Investment, до числа «везунчиків» увійдуть такі банки, як Industrial & Commercial Bank of China, China Construction Bank, Agricultural Bank of China, Bank of China і Bank of Communications. Передбачається, що дана міра буде носити тимчасовий характер.
Варто відзначити, що останній раз планка обов'язкових резервів банків була піднята в жовтні - тоді нові вимоги до банківського капіталу були оголошені відразу для шести кредитних організацій. Одночасно з цим у минулому місяці Центробанк КНР вперше за останні три роки підвищив процентні ставки за річними кредитами і річними депозитами у національній валюті на 0,25 п.п. Вартість запозичень для місць них банків піднялася до рівня 5,56%.
Всі ці кроки дозволили експертам говорити про початок нового циклу жорсткості грошово-кредитної політики в Китаї, обумовленого боротьбою з інфляцією, що росте. Так, у вересні вона досягла 3,6% (у річному обчисленні) - найвищого за останні два роки показника.
Нагадаємо, 17 лютого 2010 р. Президент США Барак Обама підписав закон про стимулювання американської економіки на загальну суму в 787 млрд дол., офіційно званий Актом про американське відновлення і реінвестування. Антикризова програма припускає виділення 282 млрд дол. на зниження податків. Б. Обама розраховує, що економічний план дозволить пожвавити економіку і створити або не втратити 3,5 млн робочих місць.