ua en ru

Ціна золота на ринку дорогоцінних металів зросла

Вартість дорогоцінних металів за підсумками торгів у вівторок, 24 грудня, в Нью-Йорку переважно зросла. Офіційні спотові ціни склали: на золото - 1206,3 дол./унція (+0,58%), срібло - 19,6 дол./унція (+0,18%), платину - 1342 дол./унція (+0,6%), паладій - 699 дол./унція (-0,14%).

Бундесбанк організував перевезення німецького золота вагою майже 37 т. Дорогоцінний метал був доставлений у Франкфурт-на-Майні з Нью-Йорка і Парижа. У найближчі роки ЦБ Німеччини планує продовжити процес репатріації золотого запасу країни, повідомляє Reuters з посиланням на заяву президента німецького регулятора місцевим ЗМІ. В цьому році в країну було доставлено золото на суму 1,1 млрд євро. "У найближчі роки ми плануємо збільшити щорічний обсяг перевезеного золота", - заявив президент Бундесбанку Йенс Вайдманн.

До 2013 р. лише третину загального золотого запасу Німеччини, досягає 3,4 тис. т, зберігалася у Франкфурті, при цьому близько 45% німецького золота знаходилося в Нью-Йорку. На початку 2013 р. Бундесбанк заявив, що планує повернути в Німеччину сотні тонн золота - ту частину золотого запасу, яка в період холодної війни знаходилася на зберіганні в США та Франції. Злитки були передані союзників для того, щоб захистити золотий запас Німеччини від можливого захоплення радянською владою.

Німецький наглядовий орган, що здійснює контроль за державним управлінням фінансами, в жовтні 2012 р. ініціював спеціальну перевірку золотих запасів, що знаходяться на зберіганні в іноземних центральних банках. На думку регулятора, перевірка золотих резервів за кордоном ніколи не проводилася в повній мірі. На цьому тлі Бундесбанк, який критикували за те, що він погано перевіряє своє золото, що зберігається за кордоном, на початку 2013 р. несподівано оголосив про намір до 2020 р. репатріювати весь фізичний запас золота з Франції (374 т).

Репатріація золотого запасу Німеччини наочно демонструє значущість жовтого металу навіть в епоху електронних грошей, об'єднаної Європи і єдиної валюти. Незважаючи ні на що, німці хочуть тримати свій золотий запас у себе в сховищах: так надійніше, адже золото - вічна цінність.