Ціна валюти буде залежати від декількох факторів, - експерти
Відмова від індикативного курсу долара поки що не викликала масового продажу валюти експортерами - обсяги торгів збільшуються повільно. Про це інформаційному проекту FinMaidan повідомили банкіри.
Банкіри вчора підвели перші підсумки формування ринкового курсу без прямого втручання Нацбанку. Середньозважений курс на міжбанку підскочив за чотири торгові сесії з 15,88 грн/дол. до 24,94 грн/дол., а офіційний індикатор - на 8 грн, до 24,84 грн/дол. За рік гривня девальвувала в три рази - ще 6 лютого 2014 р. її курс становив 7,99 грн/дол. Після чого глава НБУ Ігор Соркін "відпустив його".
Ринок в умовах збереження адміністративних обмежень НБУ намагається намацати рівноважний курс. "При індикативному курсі 16,5 грн/дол. імпортери були готові купувати валюту, але її не було на ринку. А зараз вони бачать, що долар полетів за 25 грн, і для них цей курс дуже високий. Фізично вони можуть його купити, але не хочуть із-за дорожнечі, тому вони зайняли вичікувальну позицію", - говорить заступник голови правління Сітібанку Владислав Сочинський.
Банкіри поки не вірять, що 50-відсоткова девальвація гривні спричинить різке зростання обсягу продажу валюти. "На початковому етапі можливе деяке збільшення пропозиції валюти, але в короткостроковій перспективі ми не очікуємо докорінної зміни балансу попиту та пропозиції", - прогнозує директор з економічного аналізу та стратегічного планування ВТБ Банку Михайло Папанов.
Ні НБУ, ні банкіри не дають прогнозів щодо курсу на найближчий час. Подальша ціна валюти буде залежати від ряду факторів: попиту імпортерів, ситуації на сході та фінансування МВФ.