Основними причинами падіння цін на продукти харчування є уповільнення світової економіки і зміцнення курсу долара
Індекс продовольчих цін ФАО опустився на рекордно низьку позначку за останні майже 7 років. Про це повідомили в прес-службі Продовольчої і сільськогосподарської організації Об'єднаних Націй (ФАО).
Так, індекс продцен ФАО знизився в січні на 1,9% порівняно з своїм значенням у грудні 2015 року. У січні індекс склав 150,4 пунктів у січні, що на 16% нижче рівня, зареєстрованого рік тому, і показав найнижчий результат з квітня 2009 року.
"Основними факторами, що лежать в основі тривалого падіння цін на основні продукти харчування, є в цілому рясне пропозицію сільськогосподарських товарів, уповільнення світової економіки, а також зміцнення курсу долара США. У цьому місяці ФАО також підвищила прогноз щодо світових запасів зернових на 2016 рік в результаті зниження прогнозованого споживання і підвищення прогнозів на врожай", - йдеться в повідомленні.
Індекс цін ФАО на цукор знизився на 4,1% в порівнянні з грудневим показником. Це є його першим зниженням після чотиримісячного періоду зростання, яке сталося внаслідок поліпшення прогнозу на урожай в Бразилії.
Індекс цін ФАО на молочні продукти знизився на 3% на тлі великих запасів в Європейському союзі і Нової Зеландії і млявого світового попиту на імпорт.
Індекс цін ФАО на зернові знизився на 1,7% до 149,1 пунктів на тлі рясних світових запасів і внаслідок посилення конкуренції за експортні ринки, особливо для пшениці і кукурудзи, а також зміцнення долара США.
Індекс цін ФАО на м'ясо знизився на 1,1% в порівнянні з його переглянутим значенням за грудень, при цьому ціни на всі категорії м'ясних товарів падають, за винятком свинини.
Нагадаємо, українські підприємства почали експорт молока і молочної продукції в Китай. У грудні 2015 року чотири вітчизняні підприємства отримали ветеринарні сертифікати, у січні 2016 року такі сертифікати отримали ще два підприємства.