ua en ru

Ціна нафти Brent на початку дня опустилася нижче 122 дол./бар. на тлі слабких даних по китайському імпорту

Світові ціни на нафту на початку дня знижуються. Ціна нафти Brent опустилася нижче позначки в 122 дол./бар. на тлі слабких даних по китайському імпорту, які породили нову хвилю побоювань щодо стабільності попиту на "чорне золото" з боку найбільшої економіки, що розвивається світу.

Станом на 12:28 за київським часом ціни по операціях з нафтовими ф'ючерсами складали (дол./бар.):
- IPE Brent Crude (травень) - 121,81 (-0,86) при діапазоні котирувань 121,75-122,83;
- Light, Sweet Crude Oil (травень) - 101,94 (-0,52) при діапазоні котирувань 101,86-102,81.

Опублікована статистика по торговому балансу КНР послужила драйвером зниження нафтових котирувань. Згідно з офіційними даними, КНР продемонструвала в березні 2012 р. профіцит торгового балансу у 5,35 млрд дол., хоча аналітики чекали, що Китай завершить місяць з дефіцитом торгового балансу в 1,3 млрд дол. Зростання імпорту в березні 2012 р. склало лише 5,3% проти прогнозованого аналітиками зростання показника на 9%. У той же час китайський експорт виріс на 8,9% проти прогнозного показника в 7,2%.

Оприлюднені дані змусили трейдерів знову заговорити про ризик "жорсткої посадки" економіки КНР і песимістичних прогнозах щодо зростання попиту на нафту.

Нафтові торги проходять на несприятливому зовнішнім тлі. Європейські ринки акцій відкрили першу торговельну сесію після довгих великодніх вихідних зниженням.

Подальшого впливу не динаміку нафтових котирувань може надати публікація незалежної дослідницької організації "Американський інститут нафти" (API), яка пізніше сьогодні повідомить про комерційні запаси нафти і похідних в США. Офіційні дані щодо зміни запасів нафти в США за чергову звітний тиждень будуть опубліковані 11 квітня 2012 р.

Зазначимо, ціна нафтового "кошику" ОПЕК знизилася третій розрахунковий день поспіль, склавши 120,40 дол./бар.