Ціна на золото зросла 14 квітня 2014 р
Ф'ючерси на золото в понеділок, 14 квітня, на 07:00 за київським часом знаходилися на позначці 1326,95 дол./унція (+0,6%), срібло - 20,03 дол./унція (+0,42%), платину - 1466,9 дол./унція (+0,29%), паладій - 812,7 дол./унція (+0,73%).
Вартість дорогоцінних металів за підсумками торгів у п'ятницю, 11 квітня, в Нью-Йорку змінилася різноспрямовано. Офіційні спотові ціни склали: на золото - 1319,4 дол./унція (+0,02%), срібло - 20,06 дол./унція (-0,35%), платину - 1462 дол./унція (без змін), паладій - 808 дол./унція (+1,78%).
В умовах досить пасивних торгів ціни на золото поновили двотижневі максимуми. Джерелом підтримки для ринку стали слабкий долар і опублікований протокол березневого засідання Комітету з відкритого ринку (FOMC), говорять аналітики. М'який тон коментарів представників FOMC і дають широке поле для інтерпретації формулювання прогнозів посилюють невизначеність щодо реальної оцінки американським центробанком ситуації в економіці. Помітне поліпшення макроекономічних показників може змусити ФРС швидко змінити риторику на більш жорстку. Поки ж учасники ринку погано уявляють собі, в якій формі повинна знаходитися американська економіка, щоб ФРС почала жорсткість монетарної політики, через що їх очікування щодо підвищення ставок зсуваються на більш пізній термін, відзначають експерти.
Стійке відновлення котирувань золота і їх повернення до березневих максимумів фахівці вважають малоймовірним, особливо якщо геополітична напруженість продовжить слабшати, а індекс долара закріпиться вище 79 пунктів (поблизу мінімумів минулого місяця). Попит з боку покупців фізичного золота, так і інвесторів зараз дуже низький. Найближчим часом можна чекати ослаблення висхідного тренду і - після невеликої корекції з поточних рівнів консолідації ринку поблизу квітневих мінімумів (1278-1280 дол./унція) в умовах низьких торговельних обсягів при визначальний вплив макроекономічних факторів. Короткостроковий ключовий рівень опору тепер розташований на 1334 дол./унція. Однак експерти схильні вважати, що найближчим часом сталого зростання цін не буде.