У четвер, 10 квітня, на 07:00 за київським часом ф'ючерси на золото знаходилися на позначці 1315,96 дол./унція (+0,77%)
У четвер, 10 квітня, на 07:00 за київським часом ф'ючерси на золото знаходилися на позначці 1315,96 дол./унція (+0,77%), срібло - 19,98 дол./унція (+1,06%), платину - 1448,2 дол./унція (+0,65%), паладій - 783 дол./унція (+0,06%).
Вартість дорогоцінних металів за підсумками торгів у середу, 9 квітня, в Нью-Йорку змінилася різноспрямовано. Офіційні спотові ціни склали: на золото - 1313,3 дол./унція (+0,33%), срібло - 19,95 дол./унція (-1,07%), платину - 1447 дол./унція (+0,14%), паладій - 786 дол./унція (+0,78%).
Індекс долара опустився до мінімального рівня, зареєстрованого в кінці березня, практично повернувшись до значень двотижневої давності, відзначають аналітики ринку Форекс. Крім цього, підтримку котируванням золота зробило заяву Національного банку Іраку, який не виключив ймовірність подальшого збільшення закупівель жовтого металу. У той же час експерти відзначають, що, незважаючи на негативну кореляцію між курсом долара і цінами на золото, останнє по динаміці продовжує відставати від інших дорогоцінних металів, включаючи срібло і платиноїди, підвищення вартості яких сприяв підйом на фондових ринках.
Однак якщо напередодні золото і виграло від ослаблення долара, то в більш довгостроковій перспективі картина для нього залишається колишньою. Центробанки Англії і Японії пильно стежать за розвитком інфляційної ситуації і, напевно, одними з перших почнуть згортання масштабних стимулюючих програм, які вони реалізовували протягом останніх років. З точки зору довгострокових інвестиційних перспектив золота це, безсумнівно, негативний фактор, оскільки і ієна і фунт є ліквідними і надійними резервними валютами, і в цьому сенсі їх реноме мало чим відрізняється від традиційного захисного статусу золота. Джерелом тиску на котирування цього дорогоцінного металу може стати не тільки підвищення прибутковості американської валюти - очікування зміцнення ієни теж напевно змусять частина азіатських інвесторів відмовитися від подальшого нарощування вкладень у золото, вважають аналітики.
Крім того, беручи до уваги зниження ризиків ліквідності та суверенних дефолтів, а також просідання цін на золото в минулому році, центральні банки по всьому світу будуть поступово диверсифікувати свої резерви, збільшуючи частку основних валют, впевнені аналітики. У цьому році очікується подальше скорочення покупок золота так званим офіційним сектором. Між тим зберігається невизначеність щодо подальших дій ЄЦБ, який раніше розглядає можливість прийняття додаткових стимулюючих заходів, що може сприяти зміцненню долара.
Обмежений попит з боку інвесторів і покупців фізичного золота робить стійке зростання її котирувань на даному етапі малоймовірним. Підйом, на думку експертів, можливе лише у разі подальшого ослаблення долара або чергової ескалації напруженості в Україні. Швидше за все, на цьому тижні варто очікувати консолідації ринку в умовах невеликих обсягів торгів при визначальний вплив макроекономічних факторів.