Ф'ючерси на дорогоцінні метали у вівторок, 3 грудня, 04:00 за київським часом перебували на рівні: золото - 1222,47 дол./унція (+0,05%), срібло - 19,24 дол./унція (-0,23%), платину - 1349,0 дол./унція (+0,16%), паладій - 713,3 дол./унція (-0,01%).
Вартість дорогоцінних металів за підсумками торгів 2 грудня в Нью-Йорку різко знизилася. Офіційні спотові ціни склали: на золото - 1220,3 дол./унція (-2,62%), срібло - 19,31 дол./унція (-3,69%), платину - 1350,0 дол./унція (-1,33%), паладій - 716,0 дол./унція (-1,25%).
Ціна золота в листопаді знизилася на 5,4%-за зростаючих очікувань швидкого згортання програми скупки активів ФРС США, підкріплених хорошими макроекономічними даними, нагадують аналітики. Очікування скорочення QE3 викликають зростання прибутковості держоблігацій США. В умовах відсутності інфляційного тиску це означає збільшення альтернативної вартості інвестицій в золото, що знижує попит на нього. За словами аналітиків, як і раніше, основний механізм зниження - виведення коштів з фізичних ETF. Разом із золотом знизилися і метали платинової групи. При цьому фундаментально співвідношення попиту і пропозиції на ринку цих металів в найближчі роки створює передумови для зростання цін обох металів.
"Ведмежий" тренд на сировинних ринках посилюється - падає все, від золота до кукурудзи і цукру. Ціни на сировину можуть впасти за підсумками року, вперше з 2008 р. Історія показує, що коли товари дешевшають протягом року, то у грудні падіння найчастіше посилюється. Індекс Standard & poor's GSCI, який охоплює 24 товару, з 1971 р. в грудні в середньому падає приблизно на 4%. І якщо в нинішньому грудні він впаде так само, то за підсумками року падіння цін складе майже 8%.
З початку року інвестори вивели із сировинних фондів понад 34 млрд дол. - це рекордний відтік. Причин кілька. Завдяки рясним дощам по всьому світу були зібрані високі врожаї сільгоспкультур, на ринку металів сформувався надлишок пропозиції з-за зростання обсягів виробництва, а обсяг нафтовидобутку в США став найвищим з 1989 р. При цьому в Китаї, який є найбільшим в світі споживачем всіх сировинних товарів, темпи економічного зростання знижуються вже третій рік поспіль. Загалом і в і в розвинутих країнах, зростання ВВП зараз млявий, а пропозиція зростає - в таких умовах інвесторам немає сенсу вкладати в сировину.
Найсильніше падіння цін за підсумками року покажуть дорогоцінні метали і зернові. Зерно з початку року вже подешевшало на 39%, а до кінця року падіння може стати найсильнішим в історії. Ціни на золото можуть знизитися вперше з 2000 р., а срібло - показати найгіршу динаміку за 30 років.