ua en ru

Ціна на золото знижується в середу, 5 лютого 2014 р

Ф'ючерси на золото в середу, 5 лютого, на 06:00 за київським часом знаходилися на позначці 1253,75 дол./унція (+0,21%)

Ф'ючерси на золото в середу, 5 лютого, на 06:00 за київським часом знаходилися на позначці 1253,75 дол./унція (+0,21%), срібло - 19,54 дол./унція (+0,63%), платину - 1376,6 дол./унція (+0,23%), паладій - 704,25 дол./унція (+0,6%).

Вартість дорогоцінних металів за підсумками торгів 4 лютого в Нью-Йорку змінилася різноспрямовано. Офіційні спотові ціни склали: на золото - 1255,4 дол./унція (-0,21%), срібло - 19,61 дол./унція (+0,91%), платину - 1377 дол./унція (-0,58%), паладій - 705 дол./унція (-0,14%).

Ціна золота повернулася до нижньої межі поточного діапазону, і короткострокові перспективи цього дорогоцінного металу в чому залежать від ходу торгів на американському фондовому ринку і динаміки курсу долара, відзначає стратег і директор відділу біржових продуктів брокерської компанії Saxo Bank Оле Слот Хансен. На початку року золото отримала стимул до зростання на тлі відмови інвесторів від ризикових вкладень у зв'язку з нестабільною ситуацією на ринках, але згодом його ціна знову знизилася до рівнів підтримки під впливом сприятливої статистики в США, триваючого процесу згортання програми стимулювання ФРС і уповільнення зростання попиту в Китаї. Жовтий метал не зміг утриматися вище опору 1272 дол./унція, і гравці стали поспішно закривати довгі позиції по ньому. Однак з урахуванням того, що фондовим ринкам поки нема за що зачепитися, щоб продовжити зростання, розпочатий в минулому році, золото може отримати вигоду з цього і закріпитися вище важливого рівня підтримки 1231 дол./унція.

Незважаючи на діапазонний характер торгівлі, січень виявився сприятливим місяцем для золота: інвестори вперше з серпня отримали дохід, а в процесі росту дорогоцінний метал обійшов по динаміці облігації, акції і долар. Порівняно з початком цього року ставлення учасників ринку до золота покращився, але при цьому інституціональні інвестори поки як і раніше утримуються від вкладень, а хедж-фонди інвестують в цей ринок невеликі обсяги. У разі продовження спаду на фондових біржах і кризи на ринках, що розвиваються перспективи зростання світової економіки можуть змінитися, так що в якийсь момент інвестори знову почнуть купувати золото. Але до тих пір спроби його зростання будуть обмеженими, оскільки багато гравців все ще налаштовані негативно, вважають аналітики.