Ф'ючерси на золото в понеділок, 23 грудня, на 06:00 за київським часом знаходилися на позначці 1201,44 дол./унція (-0,18%), срібло - 19,33 дол./унція (-0,62%), платину - 1332,5 дол./унція (+0,03%), паладій - 701,5 дол./унція (+0,39%).
Вартість дорогоцінних металів за підсумками торгів у п'ятницю, 20 грудня, в Нью-Йорку зросла. Офіційні спотові ціни склали: на золото - 1204,5 дол./унція (+1,32%), срібло - 19,52 дол./унція (+0,86%), платину - 1339 дол./унція (+1,06%), паладій - 703 дол./унція (+0,43%).
Як повідомляють експерти, котирування золота минулого тижня просідали до мінімумів липня 2010 р. На тлі песимізму учасників ринку після оголошення рішення ФРС США золото і срібло постраждали сильніше інших дорогоцінних металів.
Падіння цін на золото нижче короткострокового рівня підтримки на 1220 дол./унція спровокувало активні продажі, в результаті чого котирування опускалися під 1200 дол./унція, а на ринку з'явилися нові короткі позиції, пояснюють експерт.
У відсутність попиту з боку покупців фізичного металу на ринку домінує спадний тренд. Настрій інвесторів щодо перспектив на 2014 р. переважно песимістичний, оскільки обсяг вливань ліквідності з боку ФРС США скоротиться, а доларова інфляція залишається явно уповільненою. Покупці фізичного золота з Китаю поповнили запаси в достатньому обсязі раніше - під час розпродажів навесні і влітку минулого року. Крім цього, внутрішні сезонні фактори дозволяють вичекати момент досягнення ринком мінімумів напередодні новорічних свят у Китаї (вони починаються 31 січня), коли покупки золота традиційно активізуються. В Індії динаміка покупок залишається слабкою, а премії на спотовому ринку - підвищеними, що обумовлено в тому числі обмеженнями на імпорт, ускладнюють ввезення жовтого металу в країну.
Як і в попередні дні, на тлі рішення ФРС золоті будуть спостерігатися підвищена волатильність і невеликі обороти торгів. Потенціал зростання цін залишається обмеженим через відсутність інтересу до цього активу з боку інвесторів, які очікують зростання прибутковості на валютному ринку і тому не бажають відкривати нові довгі позиції в золоті. Найближчим часом не передбачається і істотного збільшення фізичних обсягів в Азії, тим більше з урахуванням загального зниження активності напередодні Нового року.