У понеділок, 19 травня, на 07:00 за київським часом ф'ючерси на золото знаходилися на позначці 1294,6 дол./унція (+0,1%)
У понеділок, 19 травня, на 07:00 за київським часом ф'ючерси на золото знаходилися на позначці 1294,6 дол./унція (+0,1%), срібло - 19,37 дол./унція (+0,19%), платину - 1467,9 дол./унція (+0,13%), паладій - 816,6 дол./унція (+0,2%).
Вартість дорогоцінних металів за підсумками торгів у п'ятницю, 16 травня, в Нью-Йорку змінилася різноспрямовано. Офіційні спотові ціни склали: на золото - 1293,7 дол./унція (-0,32%), срібло - 19,45 дол./унція (-0,59%), платину - 1470 дол./унція (-0,21%), паладій - 820 дол./унція (+0,62%).
Нічого особливо цікавого на ринку золота на минулому тижні не відбувалося, відзначають аналітики . У відсутність значущих подій фундаментального характеру гравці в основному продовжили орієнтуватися на макроекономічні та геополітичні новини. Слабкий в цілому попит на золото як на захисний актив кілька виріс на тлі повідомлень про черговий виток ескалації української кризи, кінця яким поки що не видно.
Тим часом посилилися розмови про те, що ЄЦБ готує пакет заходів по стимулюванню економіки Європи, а також вивчає питання про зниження ставок. Наступне засідання європейського регулятора відбудеться в червні. Тон березневого заяви ЄЦБ був досить м'яким (тоді Маріо Драгі заявив, що його відомство готове зробити чергові кроки до червня). Ймовірне зміцнення долара у другому півріччі 2014р. сильно обмежить потенціал зростання цін на золото, навіть у разі суттєвого збільшення споживчого попиту в Азії цієї осені, вважає аналітик.
Тим часом у ПАР зросла напруженість на копальні Марікана, одному з основних активів компанії Lonmin, де страйкарі профспілкові активісти перекрили вхід в шахту для інших робітників. Протистояння профспілок AMCU і NUM загострилося після того, як останній заявив, що його основний конкурент залякує шахтарів, які повертаються на робочі місця. На минулому тижні поліція ПАР збільшила свою присутність в платиновому поясі країни. Нагадаємо, що на початку травня поліцейські відкрили вогонь по протестувальниках працівникам копальні Марікана, кілька людей загинуло.
Протести були викликані діями трьох найбільших виробників, рассылавших страйкуючим членам профспілки AMCU текстові повідомлення із пропозиціями підвищити заробітну плату. Між тим страйк триває вже чотири місяці, і насильство цілком може поновитися (в 2012 р. на цьому ж руднику змагаються між членами профспілок уже були сутички, які потягли за собою жертви). У сегменті платиноїдів у найближчі дні очікується підвищена волатильність, при цьому котирування платини буде важко піднятися вище 1480 дол./унція. У короткостроковій перспективі для виробництва автомобільних каталізаторів підприємства будуть використовувати наявні запаси платинової губки, і попит на цей метал у даний момент залишається порівняно слабким. У більш довгостроковій перспективі погіршення ситуації в ПАР може сприяти зростанню цін на платину, прогнозують аналітики.