Ціна на російський газ для України в першому кварталі 2012 року зросла до 416 дол. за 1 тис. кубометрів з 400 дол. в четвертому кварталі минулого року. Про це Reuters повідомило джерело в українському уряді.
"Ціна першого кварталу - 416 дол. Це така ж цифра, як і в середньому по цьому року", - сказало джерело.
У першому кварталі 2011 року Україна платила Росії 264 дол. за 1 тис. кубометрів газу.
Відповідно до контракту 2009 року, ціна на російський газ для України визначається щокварталу залежно від зміни цін на мазут і газойль. Київ вважає цю схему несправедливою і вже майже два роки добивається перегляду контракту.
Україна з минулого листопада анонсує швидке підписання нової угоди з Росією, що знизило б ціни на газ - ключовий параметр бюджету країни, але Києву поки не вдається переконати РФ переглянути контракт.
Україна сподівається знизити ціну до не більше ніж 250 дол. за 1 тис. кубометрів.
"Російські партнери не хочуть змінювати умови горезвісної газової угоди, вона їх повністю влаштовує. Але ми прямо говоримо керівництву Росії: якщо ми стратегічні партнери на майбутнє, то ми повинні будувати співпрацю як стратегічні партнери", - сказав на засіданні уряду прем'єр України Микола Азаров.
"Газпром" обіцяє відновити переговори після 15 січня.
Міністр енергетики України Юрій Бойко сказав журналістам у середу, що Київ готовий до тривалих переговорів, однак має намір значно скоротити імпорт газу.
"Переговори триватимуть стільки, скільки необхідно, щоб знайти прийнятну для нашої національної економіки модель", - сказав Бойко, додавши, що в 2012 році Україна закупить в Росії 27 мільярдів кубометрів газу.
У 2011 році імпорт газу з РФ склав близько 40 мільярдів кубометрів.
Україна видобуває близько 20 мільярдів кубометрів газу на рік, а також, відповідно до контракту з Росією, зобов'язана щорічно викуповувати у "Газпрому" не менше 33 мільярдів кубометрів. У разі невиконання цієї умови Київ буде виплачувати "Газпрому" штраф у розмірі від 150 до 300% вартості невикупленою палива.
Відмова від мінімального обсягу закупівель або його зменшення є одним з предметів переговорів.