Центральний банк КНР заборонив участь фінансових інститутів в операціях з віртуальною валютою Bitcoin. У заяві Народного банку Китаю йдеться, що біткоїни поки не представляє загрози фінансової стабільності в країні, проте ризики для фінансової системи існують, передає Reuters.
Центробанк також пообіцяв, що буде боротися з можливим використанням біткоїнів в незаконних цілях, таких як відмивання грошей.
Звичайним громадянам не заборонено торгувати биткоинами, коли незабаром вони усвідомлюють ризики вкладень в альтернативну валюту, уточнив Народний банк Китаю.
Bitcoin - децентралізована цифрова валюта - придбав велику популярність у китайських інвесторів. За даними спеціалізованого порталу Bitcoin Average, на частку Китаю припадає 62% обсягу світового ринку Bitcoin. Зростання попиту на віртуальну валюту вже дозволив китайської майданчику BTC China, на якій здійснюються торги з Bitcoin, перехопити пальму першості у японської Mt.Gox, яка до недавнього часу була лідером за обсягом торгівлі криптовалютой.
Заява китайського ЦБ має нейтральне значення для ринку, вважає торговець биткоинами Ду Чжиян. "Політика ЦБ не вплине на обмінний курс на біржі BTC. Влада визнала існування Bitcoin і не сказали, що це нелегально", - цитує Reuters китайського інвестора.
На поточний момент доларова вартість Bitcoin становить більше 1 тис. дол. (на токійській майданчику Mt.Gox), котирування на BTC China становить 5,9 тис. юанів (963 дол.).
В кінці листопада 2013 р. повідомлялося, що представники BTC China консультувалися з китайськими регуляторами на предмет легітимізації Bitcoin, що дозволило б власникам цифровий валюти купувати на неї реальні товари і послуги.
Bitcoin є децентралізованою електронною платіжною системою, що не має адміністратора або якого-небудь його аналога, яка використовує однойменні одиниці для обліку. Биткоины можуть використовуватися для електронної оплати товарів і послуг у продавців, готових їх брати. Також існує можливість обміну біткоїнів на звичайні гроші через спеціалізовані майданчики для торгів або обмінники. Ключовою відмінністю від звичайних електронних грошей є анонімність валюти, оскільки емісія нових биткоинов може здійснюватися будь-яким бажаючим, який дотримується всі необхідні вимоги системи.
Анонімність валюти є однією з причин, по якій уряду відмовляються розглядати її як легітимний фінансовий інструмент, оскільки нещодавно вже було викрито кілька випадків використання биткоинов для "відмивання" грошей та незаконної торгівлі в інтернеті. Зокрема, на початку жовтня 2013 р. ФБР закрила міжнародний онлайн-базар "Шовковий шлях" (Silk Road), який торгував по всьому світу і героїном, кокаїном, а оплата товару здійснювалася саме в біткоїнах. На момент закриття оборот нелегальних операцій через цю мережу становив 1 млрд дол.