Transparency не розуміє мотивації розкриття приватної інформації журналіста
Transparency International Україна вважає невмотивованим рішення суду щодо надання Генпрокуратурі доступу до телефону главреда "Схем" Наталії Седлецької. Про це йдеться у заяві організації.
Як зазначається, ТІ Україна обурена рішенням суду, щодо Седлецької, організація висловлює їй підтримку і вважає "рішення Печерського суду про доступ до змісту переписки журналіста та її місця перебування заангажованим та невмотивованим".
Повідомляється, що суд Києва у серпні поточного року, в рамках кримінального провадження, фігурантом якого є директор НАБУ Артем Ситник, надав ГПУ доступ до інформації з телефону Седлецької протягом 2016-2017 років.
"Українське представництво глобального антикорупційного руху не розуміє мотивації розкриття приватної інформації журналіста, яка стосується такого тривалого періоду. Вважаємо, що таке рішення суду є загрозою для вільної журналістики. Така ухвала трактується нами, як тиск на керівника проекту журналістських розслідувань", - йдеться у заяві.
Крім того, у Transparency зазначають, що таке рішення суду є "грубим спосом змусити працівника ЗМІ порушити етичні норми, які зобов’язують його зберігати в таємниці власні джерела інформації".
Нагадаємо, раніше РБК-Україна повідомляло, що Печерський районний суд Києва надав ГПУ доступ до інформації з телефону Седлецької, яка є свідком у справі про можливе розголошенні держтаємниці і даних досудового розслідування Ситником.
Проти такого рішення наразі вже виступили команда Bihus.Info, а також редакція програми "Схеми".
Зазначимо, у листопаді минулого року ГПУ відкрила кримінальне провадження стосовно Ситника, його підозрюють у розголошенні державної таємниці. Мається на увазі розголошення листування та телефонних розмов фігурантів справ. Справу проти Ситника порушено за зверненням народного депутата від "Народного фронту" Олени Масоріної.