Transparency подала до суду на ГПУ та військову прокуратуру
Позов пов'язаний з конфіскованими коштами режиму Віктора Януковича
Антикорупційна організація Transparency International (TI) Україна подала до суду на Генеральну прокуратуру України (ГПУ), військову прокуратуру сил АТО та державне підприємство "Інформаційні судові системи". Про це повідомила прес-служба TI.
"Минуло майже шість місяців відколи Генпрокуратура заарештувала 1,5 млрд доларів коштів колишнього режиму. Рішення суду, за яким ці кошти були арештовані, досі не оприлюднено. Transparency International Україна вважає це тривожним сигналом, адже по-перше, суспільство досі не знає, у кого, за які злочини та скільки точно коштів було конфісковано, по-друге, якщо рішення містить технічні недосконалості, то воно зможе бути оскарженим", - заявили в Transparency International.
В організації додали, що вони вже зверталися до Верховної Ради з проханням домогтися офіційного оприлюднення результатів судового процесу, однак представники прокуратури проігнорували засідання комітету та не з’явились для обґрунтування своєї позиції народним депутатам.
Державне підприємство "Інформаційні судові системи", яке зобов’язане оприлюднити судове рішення у відкритому Єдиному реєстрі судових рішень, посилається на заборону органів прокуратури. Генеральна прокуратура, у свою чергу, стверджує, що визнала це рішення державною таємницею, зазначили в Transparency International.
"Для того, аби все таки домогтися від органів влади раціональних пояснень стосовно причин очевидних порушень вимог законодавства, Transparency International Україна вимушена була звернутись до Окружного адміністративного суду Києва. ТІ Україна вимагає скасувати незаконні рішення щодо секретності та зобов’язати державні органі нарешті продемонструвати суспільству відповідний вирок суду", - заявили в організації.
Нагадаємо, у серпні уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська ініціювала відкриття судового провадження через затягування оприлюднення подробиць судового процесу, в рамках якого було конфісковано 1,5 млрд доларів активів, викрадених під час президентства Віктора Януковича.
У квітні в ГПУ заявили, що завершили процес переказу коштів на рахунки Держказначейства.