У "Південного потоку" з'явиться новий конкурент - Трансанатолийский газопровід (TANAP). Він повинен пройти з Азербайджану до Греції або Болгарії через Туреччину. Його вартість оцінюється в 6-7 млрд дол. Про це повідомляє Державна нафтова компанія Азербайджану (SOCAR).
Проект будівництва трубопроводу може бути схвалений і підписаний вже в кінці травня між Туреччиною і Азербайджаном. Спочатку проект оцінювався трохи дешевше - у 5 млрд дол.
За словами глави управління іноземними інвестиціями SOCAR Вагіфа Алієва, на даний момент проводяться оцінки ефективності та екологічна експертиза. Алієв вважає, що до 2015 р. зростання видобутку нафти в Азербайджані досягне рівня 50-55 млн тонн. До цього часу видобуток газу збільшиться до 30 млрд куб. м на рік проти нинішніх 26 млрд.
Меморандум про будівництво Трансанатолийского газопроводу Азербайджан і Туреччина підписали в грудні минулого року. Мінімальна пропускна здатність трубопроводу складе 16 млрд куб. м на рік, з них 6 млрд куб. м газу буде поставлятися в Туреччину і 10 млрд куб. м - у Європу. При цьому BP розглядає два основних напрямки поставок - в Італію (газопровід TAP) або Південно-Східну і Центральну Європу, куди входять проекти Nabucco і SEEP (Південно-Східноєвропейський газопровід). SEEP передбачає транспортування газу з Туреччини в країни Східної Європи окремими интерконнекторами, у тому числі в Болгарію, Румунію, Угорщину й Австрію.
Раніше Туреччина заявила, що більше не надає повну підтримку проекту газопроводу Nabucco і робить своїм пріоритетом проект TANAP. "TANAP буде набагато дешевше і простіше реалізувати, ніж Nabucco", - сказав офіційний представник міністерства енергетики Туреччини. За словами представника турецького міністерства енергетики, на відміну від Nabucco, TANAP буде використовувати вже існуючі газопроводи Туреччини.
"TANAP буде нести тільки газ, який поставлятиметься з Азербайджану, у той час як Nabucco повинен знайти й інші джерела газу для того, щоб бути комерційно життєздатним", - сказав він.
Додамо, що прем'єр-міністр Микола Азаров під час зустрічі з віце-прем'єр-міністром Туреччини Алі Бабаджаном на початку травня заявив, що Україна готова брати активну участь у будівництві Трансанатолийского газопроводу. "Я маю на увазі і фінансову складову, і ми готові поставляти труби, компресори і все необхідне обладнання", - сказав Азаров.