Трамп підписав указ проти "цензури" в соцмережах і пригрозив закрити Twitter
Трамп зазначив, що раніше соцмережі мали безпрецедентний захист від відповідальності як нейтральні платформи
Президент США Дональд Трамп підписав указ проти "цензури" у соцмережах. Документ з'явився після того як він висловив невдоволення Twitter за перевірку фактів до двох з його твітів.
Про це Трамп сказав під час брифінгу в Білому домі.
Указ покликаний встановити нове регулювання діяльності соцмереж.
Трамп зазначив, що згідно з частиною 230 закону про порядність у ЗМІ соцмережі в США мали захист від відповідальності, грунтуючись на теорії про те, що вони є нейтральною платформою.
"Я підписав сьогодні виконавчий указ щодо захисту свободи слова, прав громадян США. Соціальні мережі, як Twitter, мали безпрецедентний захист від відповідальності, грунтуючись на теорії про те, що вони є нейтральною платформою", - сказав Трамп.
Він зазначив, що зараз соціальні мережі, замішані в цензурі або політичних діях, більше не будуть мати захист від відповідальності.
Трамп заявив, що перевірки фактів були "редакційними рішеннями" Twitter і є політичною активністю. За його словами, такі дії повинні привести до позбавлення компаній захисту від позовів за контент, який розміщується на їхніх платформах.
Відповідаючи на питання журналістів, Трамп заявив, що допускає можливість закриття Twitter.
"Я перевірю у юристів, необхідно йти в рамках законного процесу. Якщо закриття буде законним, я зроблю це", - сказав Трамп.
Водночас він заявив, що не буде видаляти свій аккаунт в Twitter тому, що в країні немає чесних ЗМІ і йому доводиться спростовувати брехливі новини.
"Якби у нас була чесна преса в цій країні, я б зробив це (видалив аккаунт в соцмережі, - ред.) негайно. Якщо я бачу історію, яка невірна, я можу викласти щось в соцмережах і все читають про це. Таким чином я можу спростовувати брехливі ЗМІ, це дуже важливо ", - сказав Трамп.
Керівництво Twitter назвало указ президента США Дональда Трампа про соціальні мережі реакційним і політизованим. У компанії вважають, що дпроби в односторонньому порядку порушити розділ 230 закону про порядність в ЗМІ загрожують майбутньому онлайн-висловлювань та свободи в інтернеті.
У свою чергу, генеральний директор Facebook Марк Цукерберг дистанціював свою компанію від конфлікту президента США і соцмережі Twitter, повідомляє Reuters.
За його словами, у Facebook інша політика, ніж в Twitter.
"Я не думаю, що Facebook або інтернет-платформи взагалі повинні бути арбітрами істини. Я думаю, що це свого роду небезпечна межа, з якою потрібно вирішувати, що є правдою, а що ні", - сказав Цукерберг.
Нагадаємо, раніше Трамп звинуватив соціальні медіа-платформи в цензурі по відношенню до Республіканської партії напередодні президентських виборів в США.