Японська Toyota планує збільшити виробництво автомобілів в 2012 р. до 8,48 млн екземплярів з 7,9 млн (на 7%), вироблених за підсумками 2011 р. Цю тенденцію японський виробник хоче підтримати і в 2013 р., за підсумками якого з конвеєрів автозаводів компанії повинні зійти 8,95 млн машин. Відповідна інформація міститься в прес-релізі Toyota.
У ньому також відзначається, що цільові показники компанії можуть бути змінені, як у бік збільшення, так і у бік пониження, що пов'язано зі значною невизначеністю і можливістю впливу на виробництво ряду факторів, які не можна передбачити заздалегідь.
Так, в 2011 р. автовиробник серйозно постраждав від землетрусу в Японії 11 березня землетрусу і цунамі, що послідувало за ним. Через розгул стихії компанія позбулася свого статусу найбільшого світового автовиробника, поступившись місце американській General Motors і навіть пропустивши вперед німецький Volkswagen.
На початку грудня Toyota Motor знизила прогноз чистого прибутку за підсумками 2011-2012 рр. більш ніж у два рази - до 180 млрд ієн (2,3 млрд дол.), хоча в серпні концерн очікував, що за звітний рік, який завершиться 31 березня 2012 р., даний показник складе 390 млрд ієн.
На дані компанії негативно вплинула у тому числі повінь в Таїланді, яка призвела до порушень поставок запчастин і викликала зупинку виробництва на заводах компанії в десяти країнах світу. В період з 10 жовтня по 25 листопада 2011 р. Toyota не змогла випустити в цілому близько 215 тис. автомобілів, які передбачалися виробничим планом.
На діяльності Toyota також негативно позначилися землетрус і цунамі 11 березня, коли всі 17 японських заводів Toyota були змушені призупинити виробництво автомобілів через перебої в ланцюзі постачань. Через брак запчастин була перервана робота і заводів Toyota за кордоном, а саме в США і в Південно-Східній Азії. Частково виробництво було відновлено лише 28 березня 2011 р., і в кінці квітня представники Toyota заявили, що повністю виробництво вдасться відновити лише до листопада або грудня 2011 р. У липні 2011 р. у Toyota підтвердили, що робота підприємств на докризовому рівні очікується не раніше початку 2012 р.
Зниження прогнозу прибутку частково викликано зміцненням японської ієни до американського долара. Зміна курсу негативно впливає на експорт - одну з основних статей доходу компанії.