22 січня 2014 в Кам'янці-Подільському, а 23 січня - у Вінниці відбулися конференції, організовані Громадським рухом "Український вибір", учасники яких обговорили методи подолання корупції в Україні. Про це повідомляє прес-служба ГР "Український вибір".
У зверненні до учасників, зачитаному на конференції, лідер руху Віктор Медведчук зазначив: "У сучасній Україні корупція стала однією з головних проблем суспільства. Але очікувати, що вона буде подолана українською владою, не доводиться. Обіцянки побороти корупцію так і залишаться обіцянками. Ні влада, ні опозиція насправді не зацікавлені в тому, щоб прийняти дійсно ефективні антикорупційні закони і змусити урядовців і політиків їх виконувати".
Учасники дискусії - юристи, наукові діячі, представники громадянського суспільства і журналісти - не обійшли увагою останні події в столиці.
Заступник голови Громадського руху "Український вибір" Василь Німченко однією з основних причин нинішньої політичної кризи назвав тотальну корумпованість усіх сфер життя, яка довела людей до відчаю: "Сьогодні Україна стала однією з найбільш корумпованих країн світу. Ми самі бачимо, що існуючі антикорупційні закони не працюють. Це не найкраще придбання демократії. Вже не просто страждають, але і гинуть наші діти".
Соцопитування свідчать, що в більшості випадків громадяни стикаються з корупцією в державних установах. Результати одного з таких досліджень на Хмельниччині презентував соціолог Сергій Крижановський: "90% корупційних дій у регіоні відбуваються в держустановах: 54% - в судах, 55% - в міліції, 50% - в ДАІ, 49% - у прокуратурі. Кожен третій опитаний висловив готовність боротися з корупцією, але через відсутність дієвої правової антикорупційної бази і низький рівень правових знань не може цього робити".
Зараз Україна займає 152-е місце в світовому рейтингу за рівнем чесності чиновників. За роки незалежності країни з'явилося ціле покоління, яке вважає нормальним пропонування хабара з метою вирішення певного питання. Тому юристи "Українського вибору" розробили Концепцію правових засад протидії корупції в Україні, в якій пропонують ввести конституційну, політичну і громадянську відповідальність посадових осіб за корупційні дії.