Торги на російському ринку акцій почалися сьогодні зниженням провідних фондових індексів. Станом на 9:10 за київським часом індекс ММВБ просів на 0,54% - до 1488,46 пункту. Індекс РТС опустився до відмітки 1601,50 пункту, що на 0,50% нижче за рівень закриття попереднього торгового дня.
Як відзначає аналітик ГК "АЛОР" Наталія Лесіна, на початку торгів на російському ринку сьогодні відіграватимуться помірно-негативні сигнали із США, які налаштовують на продовження відкоту вниз по індексу ММВБ від відмітки 1500 пунктів. "Ринок США підкосила переважно негативна статистика, що була оприлюднена напередодні. Саме даний чинник сприяв продовженню розпродажів після закриття торгів на російському ринку. За підсумками сесії індекси втратили більш за півпроцента і не утримали важливу підтримку: індекс Dow Jones пробив 13000 пунктів, а індекс S&Р500 не утримав 1380 пунктів", - повідомляє експерт.
З сировинного ринку сьогодні надходять помірно негативні сигнали: ф'ючерс на нафту марки Brent торгується в районі 118 дол./бар.
"У першій половині сесії тиск на ринок може надати статистика з Німеччини, зокрема індекс очікувань IFO. Прогнози за статистикою помірно негативні, що не сприяє покупкам і зростанню індексів. Також цікаві можуть бути дані по роздрібних продажах у Великобританії. По США важливої статистики сьогодні не очікується, і увага інвесторів може перемкнутися на Міжнародний валютний фонд (МВФ)", - повідомляє Лесіна. Також сьогодні почнеться дводенна зустріч міністрів фінансів і голів центральних банків G20. Ключовим питанням стане розширення обсягу МВФ з метою підтримки проблемних країн.
Торги на російському ринку акцій напередодні завершилися зростанням провідних фондових індексів: індекс ММВБ додав 1,9% і досяг відмітки 1496,60 пункту, індекс РТС виріс на 1,66% - до 1609,32 пункту. Обсяг торгів на об'єднаному фондовому майданчику ММВБ-РТС перевищив 489,5 млрд руб. Фондові торги в Європі 19 квітня 2012 р. завершилися переважним зниженням провідних індексів. Низхідному руху сприяли негативні прогнози по корпоративній звітності деяких європейських компаній, а також слабкі показники американської макроекономічної статистики. Зокрема, експерти США відзначили зниження обсягу операцій на вторинному ринку житла на 2,6%.