Торги на російському ринку акцій завершилися значним зниженням провідних індексів
Торги на російському ринку акцій 4 липня завершилися значним зниженням основних індексів. Індекс ММВБ знизився на 1,65% - до позначки 1489,53 пункту. Індекс РТС до кінця торговельної сесії "полегшав" на 2,17% - до 1360,48 пункту. Обсяг торгів за підсумками дня склав 460 млрд руб. (близько 13,37 млрд дол.).
Серед найбільш торговуваних в "зеленій" зоні "блакитних фішок" до кінця дня виявилися акції "РусГідро" (+1,61%), "префи" "Транснафти" (+0,89%). У "червоній" зоні завершили сесію папери "Лукойлу" 9-1,29%), "Роснєфті" (-1,47%), "Сбєрбанку" (-1,57%), "Газпрому" (-2,08%), МТС (-7,86%).
Торги на російському ринку акцій 4 липня 2014р. почалися зростанням провідних фондових індексів. Станом на 10:10 мск індекс ММВБ збільшився 0,07% - до 1515,52 пункту. Індекс РТС виріс до позначки 1391,36 пункту, що на 0,05% вище рівня закриття попереднього торгового дня.
Керівник аналітичного департаменту ІК "Golden Hills-Капітал АМ" Наталія Самойлова зазначає, що день для російських фондових ринків пройшла не дуже сприятливо. Свою роль у стриманому зниження зіграло відразу кілька факторів. По-перше, під невеликим тиском перебувала Європа. По-друге, свою лепту внесла фіксація прибутку перед вихідними. По-третє, закриті американські ринки у зв'язку з святкуванням Дня незалежності обмежували волатильність, вказує вона.
Аналітик ІК "Велес Капітал" Юлія Фрумкіна припускає, що наступного тижня відкриття ринку акцій відбудеться поблизу рівнів сьогоднішнього закриття і протягом дня не матиме єдиної динаміки:
Ринок акцій в США закрито у зв'язку з національним святом, тому не варто переоцінювати значення поточного падіння. Швидше за все, напрямок подальшого руху російського ринку визначиться вже на наступному тижні, вважають аналітики ІГ "Норд-Капітал".
Інвестори російського фондового ринку на тлі посилення бойової активності української армії на територіях самопроголошених Донецької та Луганської республік сприймають мовчання ЗМІ з деякою тривогою. Більшість гравців віддавало перевагу фіксації позицій перед вихідними, що призвело до сповзання індексу ММВБ до 1500 пунктів. А після пробиття цієї психологічної кордону вниз швидкість падіння індексу ММВБ збільшилася, в основному, із-за технічних факторів, відзначає аналітик АКБ "Російський капітал" Анастасія Соснова.