ua en ru

Торги на російському ринку акцій завершилися зниженням індексів

Торги на російському ринку акцій завершилися зниженням фондових індексів. За підсумками сьогоднішньої торгової сесії індекс ММВБ знизився на 1,17% - до 1574,10 пункту, індекс РТС - на 1,11% - до 1708,92 пункту. Обсяг торгів на об'єднаній фондовому майданчику ММВБ-РТС перевищив 493,4 млрд руб.

У лідерах падіння за підсумками сьогоднішньої торгової сесії опинилися звичайні акції ВТБ (-2,19%), "ЛУКОЙЛу" (-1,85%), "Інтер РАО ЄЕС" (-1,44%), "Уралкалія" (-2,22 %) і "Ростелекома" (-1,96%).

"Російські торги відкрилися гепом вгору, в результаті чого біржові індикатори досягли локальних максимумів. Однак протягом дня не вдалося розвинути висхідну динаміку, в результаті домінувала волатильна торгівля і консолідація поблизу досягнутих рівнів", - відзначає начальник відділу довірчого управління Абсолют банку Іван Фоменко. За його словами, інвестори розуміють необхідність корекції, однак зовнішні фактори поки не дають можливості реалізувати цей сценарій. Ринок очікує нових грошових вливань, зокрема, завтра стане відомо про результати другого аукціону LTRO (довгострокові операції рефінансування) - очікується, що Європейський центральний банк (ЄЦБ) надасть банкам суму, не меншу, ніж наприкінці минулого року. На думку експерта, це сприяє підвищенню апетитів до ризиків і попиту на ризиковані активи.

"Незважаючи на корекцію, ціни на нафту все ще досить високі для того, щоб надавати підтримку сировинним компаніям. Триває зростання котирувань на лондонській біржі металів, де непогані темпи зростання, зокрема, демонструє нікель. Беручи до уваги фактор президентських виборів, можна припустити, що ряд гравців можуть почати здійснювати акуратні покупки. Як видно, до кінця тижня ми будемо спостерігати коливання російських індексів у вузькому діапазоні ", - зазначає Фоменко.

На думку аналітика компанії "Атон" Олени Кожухової, російські фондові індекси прискорили спадний рух на тлі статистичних даних, що надійшли з США. "Основна увага інвесторів ближче до завершення російських торгів було направлено на макроекономічні дані з США, які показали падіння загального обсягу замовлень на товари тривалого користування в січні на 4% (при прогнозі в 1%) і товарів без обліку транспорту на 3,2%. Статистика привела до погіршення загальносвітових настроїв і відвела основні фондові індекси на негативну територію "- зазначає Кожухова.

Завтрашній день буде насичений цікавими макроекономічними подіями. "Одним з основних при цьому стане другий раунд надання трирічних кредитів ЄЦБ. На минулому аукціоні банки залучили в цілому 489 млрд євро, і, згідно середнім прогнозам, на цей раз цифра також буде близька до даного значення. ЄЦБ при цьому послабив вимоги до активів , що приймаються в якості забезпечення, тому існує ймовірність і вагомого збільшення обсягів кредитування, що ще раз підтвердило б наявність труднощів у банківському секторі і може налякати ринки ", - підсумовує Кожухова.

Нагадаємо, що фондові торги в США 28 лютого 2012 р. відкрилися переважно підвищенням провідних індексів на тлі обстановки на товарних біржах, де призупинився ріст цін на нафту.