Торги на російському ринку акцій завершилися зниженням основних індексів
Торги на російському ринку акцій завершилися сьогодні зниженням основних індексів. Індекс ММВБ впав на 0,44% - до 1385,81 пункту, індекс РТС - на 0,7% - до 1454,35 пункту. Обсяг торгів на об'єднаній фондовому майданчику ММВБ-РТС перевищив 280 млрд руб.
У лідерах зростання до завершення торгового дня перебували папери "Аптечної мережі "36,6" (+7,63%), котирування "Полюс Золота" (+1,91%), звичайні акції автоваза (+1,87%), банку "Відродження" (+1,61%). У лідерах падіння перебували акції "ЛУКОЙЛу" (-2,77%), ТГК-13 (-2,72%), ТГК-9 (-2,63%), звичайні акції Холдингу МРСК (-2%).
Нагадаємо, торги на російському ринку акцій почалися сьогодні зниженням провідних фондових індексів. Станом на 09:10 за киъвським часом індекс ММВБ просів на 1,13% - до 1376,34 пункту. Індекс РТС опустився до відмітки 1447,22 пункту, що на 1,18% нижче за рівень закриття попереднього торгового дня. Настрої інвесторів сьогодні вранці затьмарили новини від JPMorgan, а саме інформація про понесені банком втрати в розмірі 2 млрд дол. від торговельних операцій. Агентство Fitch відреагувало на цю новину зниженням рейтингу кредитної організації. Торги в Азії, США і Європі сьогодні не проводилися у зв'язку з вихідним днем.
Аналітик компанії "Атон" Олена Кожухова зазначає, що додатковий тиск на акції "ЛУКОЙЛу" сьогодні було викликано закриттям реєстру акціонерів компанії, яке відбулося напередодні. Що стосується російського фондового ринку в цілому, то, за словами експерта, основним індексам в умовах відсутності зовнішніх орієнтирів руху вдалося дещо відновити свої позиції з внутрішньоденних мінімумів завдяки несподіваним новинам з Китаю.
Сьогодні в другій половині дня стало відомо про рішення Центрального банку Китаю з 18 травня 2012 р. знизити резервні вимоги до банків на 50 базисних пунктів. Аналітик нагадує, що базові ставки в цій країні не змінювалися з липня 2011 р., а ставки для окремих категорій банків були останній раз змінені в лютому ц.р.
"Судячи з усього, прийняти таке рішення регулятора спонукали останні макроекономічні дані, що показали зниження темпів зростання інфляції в квітні одночасно з падінням темпів зростання експорту, імпорту, промислового виробництва і роздрібних продажів. Тепер китайська влада зацікавлені не стільки в проблемі "бульбашки" національної економіки, скільки в небезпеці її "жорсткої" посадки, уникнути якої має допомогти збільшення ліквідності в банківському секторі ", - зазначила Кожухова.
На початку наступного тижня, на думку аналітика, тиск на світові ринки продовжать надавати новини про зниження кредитного рейтингу JPMorgan і про нездатність грецької влади сформувати коаліційний уряд. "Однак негатив може нівелюватися новинами з Китаю, викликавши поліпшення настроїв і на наших майданчиках", - прогнозує експерт.