Торги на російському ринку акцій завершилися зниженням індексу ММВБ на 0,65%, РТС - на 1,21%
Торги на російському фондовому ринку завершилися зниженням провідних фондових індексів. За підсумками сьогоднішньої торговельної сесії індекс ММВБ знизився на 0,46% - до 1448,39 пункту, індекс РТС досяг позначки 1467,69 пункту, впавши на 1,21%. Індекс RTS Standard знизився на 0,69% і склав 9916,48 пункту. Обсяг торгів на ФБ ММВБ сьогодні перевищив 12 млрд дол., на РТС - 414 млн дол.
Лідерами зростання до завершення дня стали акції ОГК-2 (+1,66%) і папери "Распадської" (+1,32%). Котирування "Роснафти" виросли на 1,24%, а привілейовані акції "Сургутнафтогазу" подорожчали на 0,82%. У лідерах падіння перебували привілейовані акції "Транснафти" (-3,31%) і котирування "МРСК СК" (-3,29%). Папери "Полюс Золота" впали на 3%, а "ФСК ЄЕС" - втратили 2,82%.
Основний тиск на російський ринок сьогодні, як і днем раніше, надавали побоювання збільшення політичної нестабільності в країні після того, як були проведені мітинги, спрямовані на перегляд результатів парламентських виборів, відзначає аналітик компанії "Атон" Олена Кожухова. "Передбачається, що акції протесту продовжаться, що негативно позначається на настрої учасників нашого ринку і призводить до зростання політичних ризиків", - вважає експерт.
Оптимізм на основних фондових майданчиках Європи в першій половині дня був забезпечений очікуваннями завтрашнього засідання ЄЦБ (передбачається зниження ключової процентної ставки), а також початком дводенного саміту лідерів Євросоюзу (8-9 грудня). Зокрема, з'явилися новини про те, що на саміті серед інших буде обговорюватися питання одночасного використання для допомоги проблемним країнам єврозони в наступному році коштів відразу двох фондів - Європейського фонду фінансової стабільності і Європейського механізму стабільності, при цьому спочатку планувалося ввести в дію останній у 2013 р., зазначила Кожухова.
Однак у другій частині торгів стало відомо, що Німеччина має намір перешкоджати об'єднання фондів, про що повідомив представник німецького уряду. Новини були негативно сприйняті інвесторами і помітно знизили оптимізм, що панував на ринках раніше. Також негативно на ринки впливала динаміка цін на нафту. Ф'ючерси на нафту марки Brent з поставкою в січні впали на 0,38% і торгуються на рівні 110,38 дол./бар.