ua en ru

Торги на російському ринку акцій завершилися сильним зростанням провідних індексів

Торги на російському ринку акцій 7 травня завершилися сильним зростанням основних індексів. Індекс ММВБ додав 3,41% - до позначки 1363,48 пункту. Індекс РТС до кінця торгової сесії виріс на 4,68% - до 1227,75 пункту. Обсяг торгів за підсумками дня склав 364,2 млрд руб. (близько 10,3 млрд дол.).

Торги на російському ринку акцій 7 травня завершилися сильним зростанням основних індексів. Індекс ММВБ додав 3,41% - до позначки 1363,48 пункту. Індекс РТС до кінця торгової сесії виріс на 4,68% - до 1227,75 пункту. Обсяг торгів за підсумками дня склав 364,2 млрд руб. (близько 10,3 млрд дол.).

Найбільше торгувалися в "зеленій" зоні до кінця дня "префи" "Сбербанку" (+8,04%), його ж звичайні акції (+5,94%), акції ВТБ (+4,23%), "Норнікеля" (+4,16%), "Газпрому" (+3,56%) і т.д. У "червоній" зоні "блакитних фішок" закінчили сесію на великих обсягах тільки папери "РусГідро" (-0,17%.

А починалися торги на російському ринку акцій 7 травня 2014 р. падінням провідних фондових індексів. Станом на 10:10 за київським часом індекс ММВБ знизився на 0,12% - до 1317,03 пункту. Індекс РТС знизився до позначки в 1169,75 пункту, що на 0,27% нижче рівня закриття попереднього торгового дня.

Заступник начальника управління аналізу ринку акцій ІК "Велес Капітал" Василь Танурков вважає, що сьогоднішнє зростання стало реакцією на заяви з боку Росії і західних представників про необхідність проведення нового раунду переговорів по Україні. Найсильніший поштовх котирувань російських паперів дали заяви за підсумками зустрічі Володимира Путіна з діючим головою ОБСЄ і Президентом Швейцарії Дідьє Буркхальтером, який прибув сьогодні до Москви для координації зусиль з вирішення українського кризи. Росія просить прихильників федералізації перенести референдум з 11 травня на пізніший термін. Стає все більш вірогідним сценарій міжнародної миротворчої місії в Україні, якщо Київ не погодиться допустити до столу переговорів представників Луганської та Донецької народних республік, вказує він і додає, що 8 травня увага інвесторів буде зосереджена на результатах засідання ЄЦБ. На російському ринку є висока ймовірність корекції - реакція на сьогоднішні заяви Путіна видається експертові надмірно оптимістичною.

Аналітик УК "Альфа-Капітал" Денис Асаїнов згоден з тим, що в центрі уваги інвесторів залишається Україна. Останні події показали, що план київських властей провести швидку і безкровну силову операцію провалюється. Отже, варто очікувати повернення до дипломатичного процесу, що було сприйнято учасниками ринку позитивно. Крім геополітики, яка залишається ключовим фактором, що впливає на поведінку інвесторів, уваги заслуговує статистика по інфляції в Росії за квітень. Перед святами активність гравців на ринку залишиться невисокою, оскільки як і раніше зберігаються ризики розвитку негативного сценарію під час травневих свят. У рублевих активах кращим залишається консервативний сценарій. "У поточній ситуації ми продовжуємо зберігати максимальну диверсифікацію портфеля, з високою часткою активів розвинених ринків", - підсумував експерт.