Торги на російському фондовому ринку завершилися зростанням основних фондових індексів. За підсумками сьогоднішньої торгової сесії значення індексу ММВБ збільшилася на 0,57% - до 1430,17 пункту, індекс РТС досяг відмітки 1380,58 пункту, піднявшись на 0,48%. Обсяг торгів на фондовому ринку на об'єднаній біржі сьогодні склав більше 392 млрд руб.
Лідерами зростання до завершення торговельної сесії стали папери "МРСК Центру та Приволжья" (+6,65%) і "Холдингу МРСК" (+6,048%). Акції "Уралкалія" додали 2,53%. У лідерах падіння опинилися папери "Е.ОНРоссія" (-3,1%), "Распадской" (-2,11%) і "Соллерс" (-1,86%). Акції ГМК "Норільський нікель" подешевшали на 1,34%.
Нагадаємо, торги на російських біржах сьогодні почалися з незначного зростання основних індексів, які, у міру поліпшення зовнішнього фону, прискорили темпи висхідного руху протягом дня. Станом на 9:10 за київським часом індекс ММВБ підріс на 0,42% - до 1427,98 пункту. Індекс РТС піднявся до відмітки 1384,23 пункту, що на 0,74% вище за рівень закриття попереднього торгового дня.
На основних світових фондових майданчиках після незначного корекційного зниження напередодні можна було спостерігати переважно оптимістичні настрої, відзначає аналітик компанії "АТОН" Олена Кожухова. Покупки підтримувалися очікуваннями сьогоднішнього виступу голови Федеральної резервної системи (ФРС) США Бена Бернанке перед Конгресом, в якому гравці розраховують почути натяки на можливість швидкого стимулювання економіки. Макроекономічні та корпоративні новини сьогодні здебільшого також не суперечили покупкам, вказує експерт.
Статистика з Європи показала несподіване уповільнення темпів зростання індексу споживчих цін Великобританії в червні с.г.до рівня 2,4%, що відбулося головним чином за рахунок зниження цін на одяг і взуття. Базовий індекс цін при цьому збільшився на 2,1% (очікувалося зростання на 2,5%). Індекс економічних очікувань інвесторів ZEW по Німеччині в липні впав з мінуса 16,9 до мінуса 19,6 пункту, а індекс ставлення до поточної ситуації знизився з 33,2 до 21,1 пункту, що не зробило значного негативного впливу на ринки.
Іспанія розмістила векселя з різними термінами погашення на загальну суму 3,56 млрд євро, трохи перевищивши запланований обсяг, при цьому прибутковість паперів в порівнянні з попередніми аукціонами значно знизилася. На думку Кожухової, це говорить про те, що зусилля властей Європи щодо стабілізації ситуації в країні, принаймні для боргового ринку, вже приносять свої плоди.
Торги в США почалися з незначного зростання основних індексів, які до 17:53 за Києвом додали порядку 0,1-0,2%. Опублікована в США статистика показала незмінність індексу споживчих цін у червні в місячному вимірі та зростання на 1,7% в річному, що не стало для гравців сюрпризом. Промислове виробництво в червні при цьому збільшилася на 0,4% (очікувалося зростання на 0,3%, також надавши нейтральний вплив на настрої.
Ф'ючерси на нафту марки WTI з поставкою в серпні виросли на 0,64% і торгувалися на рівні 89 дол./бар. Ф'ючерси на нафту марки Brent з поставкою в серпні подорожчали на 0,55% і знаходилися на значенні 104,98 дол./бар. Підтримку котируванням з фундаментальної точки зору, зазначає Кожухова, надавали очікування публікації звітів Американського інституту нафти і Міністерства енергетики США, які можуть показати падіння запасів "чорного золота" за минулий тиждень, а також побоювання розпалу конфлікту Ірану з іншими країнами щодо ядерного питання.