Торги на російському ринку акцій завершилися різноспрямованим рухом фондових індексів. За підсумками сьогоднішньої торгової сесії індекс ММВБ знизився на 0,12% - до 1562,87 пункту, індекс РТС виріс на 0,05% - до 1626,46 пункту. Значення індексу RTS Standard знизилося на 0,2% і склало 10689,32 пункту. Обсяг торгів на об'єднаному фондовому майданчику ММВБ-РТС склав більше 310 млрд руб.
Лідерами зростання до завершення дня сталі котирування паперів "Полюс Золота" (+7,89%) і "Мечела" (+3,96%). Акції "Поліметалу" виросли у результаті на 2,49%, тоді як протягом дня додавали більше 10%. Зліт акцій "Полюс Золото", до якого сьогодні приєдналися папери "Поліметалу", був забезпечений головним чином чутками про можливе злиття компаній. У лідерах падіння перебували котирування акцій "Роснефті" (-1,72%) і ТГК-13 (-1,42%). Акції банку ВТБ втратили 0,82%. Сьогодні прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що банк ВТБ готовий провести зворотний викуп акцій у міноритарних акціонерів за рахунок свого прибутку, а не державних коштів, що як мінімум припускає лімітовані обсяги викупу.
Нагадаємо, торги на російському ринку акцій почалися сьогодні невпевненим зростанням провідних фондових індексів. Станом на 8:10 за київським часом індекс ММВБ підріс на 0,14% - до 1567,44 пункту. Індекс РТС піднявся до відмітки 1627,62 пункту, що на 0,12% вище за рівень закриття попереднього торгового дня. Індекс RTS Standard додав на відкритті 0,05%, почавши день на відмітці 10715,88 пункту.
На світових фондових і сировинних майданчиках сьогодні можна було спостерігати корегувальні настрої, при цьому російський ринок на цьому фоні відчував себе досить упевнено, відзначає аналітик компанії "АТОН" Олена Кожухова. Зниження було забезпечене як ненасиченим на важливі події новинним фоном поточного дня, так і очікуваннями появи якої-небудь визначеності відносно грецького питання, вважає експерт.
На вихідних переговори в Греції як між правлячими партіями, так і з представниками Європейського союзу (ЄС) і Міжнародного валютного фонду (МВФ) продовжилися і привели до певних результатів, проте багато питань залишаються невирішеними. ЄС і МВФ незадоволені тим, як країна виконує необхідні для отримання нового траншу фінансової допомоги домовленості, і наполягають на підтримці пропонованих в країні реформ всіма основними політичними партіями, чого уряд повинен був досягти сьогодні. Зокрема, низка політиків виступали проти подальшого зниження зарплат в приватному секторі. "Трійка" кредиторів (Європейська комісія, Європейський центральний банк і МВФ) при цьому не має наміру надавати Греції нову допомогу, якщо не знайде для такого кроку достатніх підстав. Все частіше можна почути розмови про неминучий дефолт країни вже в березні, коли її чекають крупні виплати по боргах.
Важливих макроекономічних даних в США сьогодні опубліковано не було, а в Європі можна відзначити статистику про більше, ніж очікувалося, зростання промислових замовлень Німеччині в грудні минулого року, яке склало 1,7% в порівнянні з листопадом 2011 р. (очікувалося зростання в 1%).
Світові фондові майданчики, як і раніше, знаходяться в очікуванні новин з Греції. Але якщо поки інвестори відносяться до затягування переговорів досить терпимо, то не можна виключати, що їх нові терміни можуть послужити причиною значнішого коректувального руху. Інвестори як і раніше не проти продовжити покупки, проте ситуація в Європі як мінімум в короткостроковому періоді представляє основну небезпеку для "биків", вважає Кожухова.