Торги на російському ринку акцій завершилися невеликим зростанням провідних індексів
Торги на російському ринку акцій 20 серпня завершилися невеликим зростанням основних індексів. Індекс ММВБ виріс на 0,69% - до позначки 1447,50 пункту. Індекс РТС до кінця торгової сесії додав 0,46% - до 1257,41 пункту. Обсяг торгів за підсумками дня перевищив 407 млрд руб. (11,2 млрд дол.).
Серед найбільш торгованих в "зеленій" зоні до кінця дня виявилися акції "Норнікеля" (+2,01%), "Роснєфті" (+1,82%), "Сбєрбанку" (+1,18%), "Лукойлу" (+1,02%). У "червоній" зоні при відносно невеликих обсягах закінчили сесію папери "Магніту" (-1,05%).
Торги на російському ринку акцій 20 серпня 2014 р. почалися різноспрямованим рухом фондових індексів. Станом на 9:10 за київським часом індекс ММВБ піднявся на 0,09% - до 1438,88 пункту. Індекс РТС впав до позначки 1254,22 пункту, що на 0,04% нижче за рівень закриття попереднього торгового дня.
Аналітик УК "Райффайзен Капітал" Софія Кірсанова вважає, що продовження позитивної динаміки сприяла новину про заплановану зустріч президентів України і Росії 26 серпня в Мінську, оскільки це дало привід сподіватися на дипломатичне вирішення геополітичного конфлікту. Насувається потік корпоративних звітів вітчизняних компаній на цьому і наступному тижні (включаючи публікації банків, виробників добрив, телекомів і роздрібних мереж) повернув на ринок гравців, забезпечивши зростання обсягу торгів.
Аналітики ІГ "Норд-Капітал" вказують, що неоднозначний зовнішній фон поки що не дає чітких сигналів для покупок, ні для продажу. Крім того, поточний день поки обійшовся без гучних геополітичних новин. Це також сприяє тимчасовому переходу індексів ММВБ і РТС в стан рівноваги.
Експерт ФГ БКС Іван Копєйкін вважає, що учасники ринку чекають нових драйверів. Зокрема, одним з таких цілком може публікація протоколів ФРС, хоча і негативний варіант розвитку подій виключати повністю також не варто. Будь-який натяк на більш швидке згортання стимулювання і підйом ставок може чинити істотний тиск на ризикові активи.
У свою чергу нафту вже чинить тиск на російську валюту і фондовий ринок. При цьому вплив санкцій ще довгий час буде стримувати зростання економіки Росії. Єдине, що продовжує грати на стороні покупців, - це очікування зниження геополітичної напруженості на Україні, а також непогана статистика по американській економіці. Таким чином, ймовірність відновлення зниження зараз досить висока, вважає Копєйкін.