Торги на російському ринку акцій завершилися на позитивній території
Торги на російському ринку акцій завершилися 2 квітня 2012 р. зростанням провідних індексів. За підсумками торгової сесії індекс ММВБ додав 0,3% і склав 1521,90 пункту, індекс РТС виріс на 0,39% - до 1644,15 пункту. Обсяг торгів на об'єднаному фондовому майданчику ММВБ-РТС перевищив 487,7 млрд руб.
У лідерах зростання за підсумками торгів опинилися звичайні акції банку ВТБ (плюс 1,97%), "Северсталі" (плюс 2,9%), МТС (плюс 2,21%), префи "Ростелекому" (плюс 5,67%). Серед лідерів падіння наголосилися папери "Лукойлу" (мінус 0,36%), "Інтер РАО ЄЕС" (мінус 0,43%), "Мечелу" (мінус 0,41%) і префи "Транснефті" (мінус 2,28%).
Нагадаємо, торги на російському ринку акцій почалися сьогодні зростанням провідних фондових індексів. Станом на 9:10 за київським часом індекс ММВБ підріс на 0,97% - до 1532,12 пункту. Індекс РТС піднявся до відмітки 1655,85 пункту, що на 1,11% вище за рівень закриття попереднього торгового дня.
Аналітик компанії "Атон" Олена Кожухова відзначає, що сьогодні з ранку підтримку світовим фондовим майданчикам надавало головним чином зростання на біржах США за підсумками 30 березня. "Проте вже до середини дня ринки відіграли даний чинник, а нових істотних драйверів висхідного руху не знайшлося, що сприяло відступу індексів від максимальних внутрішньоденних значень", - вважає експерт. Опубліковані на вихідних дані про індекси ділової активності в промисловості Китаю в березні 2012 р. носили неоднозначний характер і, з одного боку, сигналізували поліпшення в промисловості, а з іншої - показали падіння експортних замовлень і уповільнення в галузі, що не дозволило ринкам залишитися в плюсі надовго.
В Європі протягом дня також сталі відомі остаточні значення аналогічних індексів єврозони, Німеччини і Великобританії. Індикатор єврозони залишився на колишньому значенні 47,7 пункту, в Німеччині був переглянутий з 48,1 до 48,4 пункту, а у Великобританії виріс з 51,5 до 52,1 пункту. Незважаючи на деякі позитивні моменти, статистика в цілому не надала підтримки настроям. Опубліковані пізніше дані також показали зростання рівня безробіття єврозони в лютому з 10,7% до 10,8%, що було очікувано, проте стало максимальним за останніх 14 років значенням і не додало гравцям оптимізму.
З фундаментальної точки зору, на думку Кожухової, ринкам, як і раніше, не вистачає приводів для зростання, у зв'язку з чим інвестори вважають за краще швидше фіксувати отриманий раніше прибуток, ніж відкривати нові позиції. "Наступного тижня в США стартує сезон квартальних звітностей, який напевно зробить вагомий вплив на ринки, а на цьому тижні з найцікавіших подій можна виділити засідання ЄЦБ 4 квітня і звіт про стан американського ринку праці 6 квітня. Для того, щоб відновити покупки, "бикам" необхідно буде отримати дійсно приємні сюрпризи", - резюмує аналітик.
Нагадаємо, 30 березня торги на російському фондовому ринку завершилися на позитивній території.