Торги на російському ринку акцій закрилися значним зростанням основних індексів
Торги на російському ринку акцій завершилися зростанням основних індексів. Індекс ММВБ за підсумками торгової сесії виріс на 1,61% - до 1406,30 пункту, індекс РТС - на 2,41% - до 1382,43 пункту. Обсяг торгів склав більше 324,759 млрд руб.
Лідерами зростання до кінця торгів стали акції аптечної мережі "36,6" (+7,9%), МТС (+5,7%), НЛМК (+4,7%) і "префи" "Татнефти" (+4, 4%). У лідерах падіння опинилися акції "Магніту" (-1,9%), МРСК Північного Кавказу (-1,1%), піка (-0,8%) і "Полюс Золота" (-0,6%).
Нагадаємо, початок торгів на російському ринку акцій супроводжувалося менш істотним зростанням провідних фондових індексів. Станом на 9:10 за київським часом індекс ММВБ виріс на 0,38% - до 1389,29 пункту. Індекс РТС піднявся до відмітки 1359,58 пункту, що на 0,72% вище за рівень закриття попереднього торгового дня.
В очікуванні ключового події тижня - виходу даних по ВВП США - на російському ринку сформувалася висхідна динаміка, пов'язана із зовнішніми позитивними сигналами, зазначає аналітик ГК "Алор" Наталя Лесина. Тестування позначки 1360 пунктів ф'ючерсом на S&P500 привело до аналогічного сценарію і на російському ринку: індекс ММВБ наблизився до позначки 1400 пунктів. На думку аналітика, тестування опорів сьогодні сприяли чутки про те, що представники європейських країн спільно з Європейським центральним банком розглядають план викупу іспанських та італійських паперів для зниження вартості запозичень. "Причому інвестори проігнорували незгоду Бундесбанку з викупом облігацій проблемних країн", - вказує експерт.
Після досягнення опорів зростання світових індексів призупинилося: інвестори з нетерпінням очікували попередніх даних по ВВП США за II квартал 2012 р., які повинні були визначити настрій учасників ринку до кінця дня. Дані виявилися краще прогнозу: зростання показника по відношенню до попереднього кварталу склало 1,5%, що на 0,1 процентного пункту перевершив очікування. Тим не менш, Лесина зауважує, що статистику не можна розглядати як сильну, оскільки в I кварталі ц.р. ВВП виріс на 2,0% (Міністерство торгівлі США переглянуло показник з 1,9%), а значить, темпи зростання американської економіки сповільнилися.
Оголошено даних по ВВП США не змогло привести до значної зміни в ході торгів, оскільки ф'ючерс на індекс S&P500 так і не зміг відштовхнутися вгору від позначки 1360 пунктів. На думку Лесиної, реакція ринку пов'язана з тим, що з виходом статистики лише зросла невизначеність по прийдешньому засідання Федеральної резервної системи. Якщо інвестори вже при зростанні ВВП США на 1,4% сумнівалися в конкретизації відносини ФРС до стимулюючої програми, то при більш стрімкому зростанні показника надії на третій раунд програми кількісного пом'якшення QE3 в черговий раз скоротилися. До того ж, як зазначає аналітик, наступного тижня відбудеться засідання ще одного регулятора - Європейського центрального банку, що також розгойдає світові ринки.