Торги на російському ринку акцій закрилися зростанням індексу ММВБ на 4,26%, РТС - на 6,88%
Торги на російському ринку акцій завершилися зростанням індексу ММВБ на 4,26% - до 1535,38 пунктів. Індекс РТС виріс до позначки 1587,03 пункту, збільшившись на 6,88%. Обсяг торгів перевищив 471,8 млрд руб.
Лідерами зростання за підсумками дня стали акції "Мечела" (+10,97%), ТГК-1 (+9,9%) і "Распадской" (+9,7%). У лідерах падіння паперу АФК "Система" (-2,95%) і МТС (-0,1%).
Папери ВТБ виросли на 6,4%, Ощадбанку - на 4,64%, Газпрому - на 4%, ЛУКОЙЛу - на 3,78%.
Основне зростання на ринку припав на першу половину сесії: індекс ММВБ вже на початку дня виявився вище психологічного рівня 1500 пунктів і протягом дня навіть пішов вище 1530 пунктів. "Драйвером зростання стало рішення Федеральної резервної системи (ФРС) США про стимулювання американської економіки, що сформувало ралійний зростання на всіх світових ринках, у тому числі і на російському", - говорить аналітик ГК "Алор" Наталя Лесина.
Експерт відзначає, що сьогодні індекс ММВБ проігнорував ситуацію на валютному ринку: пара долар/рубль пішла нижче позначки 31 руб/дол і протестувала наступний важливий рубіж 30,5 руб.
На думку Лесиної, блок статистики по американській економіці нейтрально позначився на ході торгів. Споживча інфляція в серпні ц.р. склала 0,6%, що співпало з очікуваннями. Дані по роздрібних продажах у США виявилися змішаними, оскільки серпневий приріст виявився на 0,1% вище прогнозу, а липневий показник був переглянутий у бік пониження на 0,2%.
Індекс промислового виробництва в США в серпні 2012 р. несподівано впав на 1,2%, хоча змін учасники ринку не очікували. До того ж у бік пониження були переглянуті і липневі рівні (з росту в 0,6% до зростання в 0,5%). "Однак вкрай слабка статистика не призвела до значних розпродажах, оскільки вже з вересня в США ФРС запустила "друкарський верстат", фактично відреагувавши на слабкі макродані", - вказує аналітик.
"Таким чином, у другій половині сесії зростання індикаторів призупинилося. Рішення ФРС по QE3 (третьому раунді так званого "кількісного пом'якшення", яке припускає пряме "накачування" економіки новими грошима через купівлю цінних паперів) зробило свій короткостроковий вплив на котирування, але тим не проти, вплив даного чинника більш довгостроково - "друкарський верстат" запущений ", - резюмує Лесина.
Читайте також: На фондових торгах в США 13 вересня провідні індекси досягли максимуму з грудня 2007 р