Торги на російському ринку акцій 28 квітня 2014 р. почалися зниженням провідних фондових індексів. Станом на 09:10 за київським часом індекс ММВБ знизився на 0,61% - до 1272,30 пункту.
Торги на російському ринку акцій 28 квітня 2014 р. почалися зниженням провідних фондових індексів. Станом на 09:10 за київським часом індекс ММВБ знизився на 0,61% - до 1272,30 пункту. Індекс РТС знизився до позначки в 1112,38 пункту, що на 0,62% нижче рівня закриття попереднього торгового дня.
У попередній торговий день, 25 квітня, торги на російському ринку акцій завершилися зниженням основних індексів. Індекс ММВБ знизився на 1,57% - до позначки 1280,12 пункту. Індекс РТС до кінця торговельної сесії "пірнув" на 2,29% - до 1119,37 пункту. Обсяг торгів за підсумками дня склав більше 294 млрд руб.
Серед найбільш торгуються в "зеленій" зоні "блакитних фішок" до кінця дня виявилися акції "Норнікеля" (+1,11%), Новатека (+1,84%). У "червоній" зоні опинилися папери багатьох "важковаговиків", наприклад, Газпрому (-1,02%), ВТБ (-1,76%), звичайні акції Ощадбанку (-4,51%).
Як вважає аналітик АКБ "Російський Капітал" Анастасія Соснова, сьогоднішній день не принесе учасникам російського фондового ринку нічого хорошого. Геополітична обстановка у світі залишається напруженою, і Росія продовжує перебувати під тиском погроз про введення санкцій з боку США і ЄС. Президент США Барак Обама наполягає на санкціях, які могли б торкнутися сфери економічного співробітництва з РФ, проте в країнах ЄС до цих пір не знайдений консенсус щодо необхідності введення подібних санкцій. Втім, в ході засідання представників влади США і ЄС все ж було погоджено рішення щодо введення нових санкцій проти РФ, які вступлять в силу вже сьогодні. Судячи з усього, Вашингтон поки готується діяти самостійно в обхід європейців.
Згідно попередньої інформації, санкції США будуть спрямовані не тільки проти нових осіб в оточенні президента Росії Володимира Путіна, але і проти сфери оборонної промисловості і високих технологій РФ. Між тим, представники 28 країн ЄС проведуть сьогодні в Брюсселі екстрене засідання, на порядку денному якого буде значитися питання про нові санкції щодо Росії. Гравці чекають, що і цього разу ЄС обмежиться розширенням "чорного списку" високопоставлених росіян. Таким чином, 28 квітня російський фондовий індекс ММВБ на такому негативному фоні, швидше за все, продовжить зниження в діапазоні 1250-1280 пунктів, але обвалу в повному розумінні цього слова не станеться, вважає Соснова.
Старший аналітик Альфа-банку Гельди Союнов очікує негативного початку торгів на російському ринку акцій. Нову торговельну тиждень фондові індекси країн АТР почали зі зниження до нових локальних мінімумів, відіграючи негативний новинний фон з України. Китайські індикатори в середньому втрачають 1,5% на тлі побоювань зниження грошової ліквідності. За даними китайського бюро статистики, в березні прибутку промислових компаній зросли на 10%, прискорившись з минулого місяця. Ціни на нафту марки Brent відновлюються після зниження 25 квітня до 109,8 дол. за барель, зазначає він.
"Ми очікуємо негативного початку торгів на російському ринку акцій. Ескалація напруженості на Україні буде сприяти продажам. У вихідні прихильники федералізації України оголосили про створення Луганської народної республіки. Сьогодні представники США і Європи обговорять введення нових санкцій проти РФ", - говорить експерт.
Ринок акцій відкриється гепом вниз, вважають аналітики ІГ "Норд-Капітал". У попередній торговий день російський фондовий ринок продовжив зниження, нагадують вони. Ще перед відкриттям стало відомо про зниження суверенного рейтингу Росії агентством S&P з рівня BBB до BBB - з негативним прогнозом. Найближчим часом S&P оголосить про зниження рейтингів компаній і суб'єктів РФ.
Сьогодні перед відкриттям російського фондового ринку сформувався помірно негативний зовнішній фон. Американські майданчики після нашого закриття дещо знизилися. Азіатські ринки з ранку торгуються в червоній зоні, ф'ючерси на Brent і S&P 500 в невеликому плюсі. На вихідних західні країни домовилися про те, що сьогодні буде оголошено про нові санкції щодо Росії, причому вони будуть стосуватися не тільки приватних осіб, але і компаній. Все це дає підстави очікувати відкриття російських індексів з гепом вниз. Протягом дня агентство Moody's оголосить результати перегляду рейтингу Росії. Велика ймовірність зниження - подивимося, як індекси перенесуть цей удар, вважають в ІГ "Норд-Капітал".
"Наш ринок виглядає перепроданим, і, якщо нові санкції західних країн будуть не дуже жорсткими, на цьому тижні можуть з'явитися охочі купувати. З корпоративних подій можна виділити публікацію звітності X5 Retail Group і Э.Он.Россия за I квартал і ради директорів "Роснафти", "Татнафти", МОЕСК (будуть прийняті рішення по дивідендних виплат), збори акціонерів Globaltrans", - вважають аналітики ІГ "Норд-Капітал".