Реально за пенсійну реформу проголосували менше однієї третини депутатів парламенту. Про це на сьогоднішньому брифінгу заявив віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко, передає кореспондент РБК-Україна.
"За пенсійну реформу проголосували 248 депутатів. Чи були вони фізично взагалі у Верховній Раді - я це проаналізував, і можемо це побачити. З 248 депутатів, які підтримали пенсійну реформу, були присутні 143, і то це умовно. Ці люди зареєструвалися на вечірньому засіданні, вони могли піти на концерт (очевидно, концерт Стінга), як деякі наші колеги з більшості. Тобто їх фізично було ще менше: Партія регіонів - 108, Народна партія - 16, Реформи заради майбутнього - 13, позафракційні - 4, НУ-НС - 2. Тобто реально за пенсійну реформу проголосували менше третини народних депутатів", - сказав Томенко.
Він висловив упевненість в тому, що у вигляді аргументу Президентові для накладення вето, а також Конституційному суду для вердикту про неконституційність цього закону може стати вирішальним той факт, що голосувала така маленька кількість депутатів. Також Томенко підкреслив, що вся президія Верховної Ради не приймала участі в голосуванні, а саме: спікер Литвин взагалі не голосував за пенсійну реформу, а віце-спікери Мартинюк і Томенко голосували проти.
"Таким чином, я думаю, що опозиція використовуватиме все наявні аргументи, щоб не допустити, щоб ця реформа стала законом і діяла на території України", - підкреслив Томенко. Крім того, він заявив про намір фракцій НУ-НС і БЮТБ опублікувати в газеті "Голос України" прізвища всіх тих депутатів, які голосували за пенсійну реформу.