Україна може не встигнути прийняти євроінтеграційні законопроекти до саміту у Вільнюсі, - Томбінський
Глава представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський (на фото) побоюється, що український парламент не встигне прийняти законопроекти, необхідні для переходу до другої фази виконання плану дій щодо лібералізації візового режиму з Євросоюзом, до саміту у Вільнюсі. Про це він сказав журналістам сьогодні на прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.
"Наша домовленість полягала в тому, щоб вся ця робота була проведена до Вільнюського саміту, а зараз я боюся, що це не буде зроблено", - сказав Томбінський.
При цьому він закликав Верховну Раду ефективно використовувати свій час і не приймати євроінтеграційні законопроекти в останній момент.
"У політиці дуже важливо раціонально розпоряджатися своїм часом, щоб потім не діяти під тиском часу. На сьогоднішній день ситуація склалася така, що час диктує порядок денний, а не порядок денний організовується відповідно з часом", - сказав Томбінський.
При цьому представник ЄС вважає, що українському парламенту було не варто витрачати стільки часу на забезпечення персонального голосування і на питання забезпечення проведення виборів у п'яти проблемних округах.
"Чи варто було робити це замість того, щоб зосередиться на прийнятті законодавства, яке стосується створення надійної виборчої системи? Вже пройшло 8 місяців з того часу, як у парламенті немає представників цих п'яти округів. ...Чотири з п'яти політичних партій мають більшість у Верховній Раді й заявляють про необхідність зробити все для підписання угоди, але справи розходяться зі словами", - сказав Томбінський.
Також він додав, що він знає, що вчора українська сторона направила Венеціанській комісії деякі законопроекти для отримання висновків.
"Пізно це чи ні - я не знаю, але я дійсно дуже хвилююся за те, що у нас залишається все менше часу", - сказав Томбінський.
Нагадаємо, Україна розраховує в кінці листопада поточного року на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі підписати угоду про асоціацію з ЄС. Для цього Києву потрібно виконати ряд умов, зокрема прийняти кілька євроінтеграційних законів. Наприкінці тижня депутати йдуть у відпустку, але у порядку поки таких законопроектів немає. Опозиція і влада не можуть знайти компроміс.
Раніше Томбінський заявив, що поки Україна не готова підписати угоду про асоціацію. ЄС бачить прогрес України у вирішенні проблеми вибіркового правосуддя, але потрібно ще багато зробити в цьому напрямку, заявив нещодавно комісар з питань політики розширення ЄС Штефан Фюле. При цьому він заперечив можливість будь-яких відстрочок для Києва, які стосуються дати подання звіту про успіхи на шляху до асоціації з ЄС.
Угода про асоціацію України і ЄС була парафована 30 березня 2012 р. - підписана була тільки політична частина договору. Для вступу документа в силу необхідно підписання та ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС. Представники ЄС неодноразово раніше відзначали, що підписання УА опинилося під загрозою через нинішнє становище в Україні.