Томас Маркерт: Зараз реформи в Україні набрали максимальні темпи
Зараз реформи в Україні набрали максимальні темпи. Про це глава делегації Ради Європи, секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт заявив у Києві, під час зустрічі з членом Венеціанської комісії від України, головою комітету Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя Сергієм Ківаловим.
До делегації також входили члени Європейської комісії "За демократію через право" та експерти Генерального директорату з прав людини, а саме: Ганна Сухоцька, Каарло Туорі, Пітер Пакзолай, Микола Эшану, Шнутц Дурр та інші.
Під час зустрічі увагу було зосереджено на питаннях реформи органів прокуратури в Україні. Зокрема, обговорювався законопроект "Про прокуратуру", що спрямований на експертну оцінку Венеціанської комісії.
Сергій Ківалов поінформував європейських фахівців про роботу комітету з питань верховенства права та правосуддя, а також повідомив, що український парламент майже одностайно прийняв рішення направити до Конституційного суду зміни до Конституції в частині посилення гарантій незалежності суддів, зазначивши, що в останню редакцію увійшли і рекомендації Венеціанської комісії.
Голова комітету зазначив, що українські законодавці зацікавлені в тісній співпраці з міжнародними експертами з правових питань. Він нагадав, що в Україні за останні 15 років неодноразово були спроби змінити закон про прокуратуру, але нічого не виходило з різних причин.
"Тільки зараз, коли новий Кримінальний процесуальний кодекс прийнятий і діє, ми можемо почати повноцінну реформу системи прокуратури", - сказав Ківалов.
Він підкреслив, що рекомендації експертів Ради Європи реалізовані і в новому Кримінальному процесуальному кодексі, який відображає основні вимоги європейських стандартів, і в законопроекті "Про прокуратуру".
"Законопроект про прокуратуру змінює ситуацію на краще, це - прогрес, великий крок вперед", - зазначив Ківалов.
Він підкреслив також, що законопроект буде розглянутий українським парламентом, після оцінки експертами Європейської комісії "За демократію через право".
Під час зустрічі акцентувалася увага на роботі Конституційної асамблеї, яка продовжує свою діяльність. Було відзначено, що для подальшого реформування органів прокуратури потрібно внесення змін в Основний Закон України.
У свою чергу, голова делегації Ради Європи Маркерт зазначив, що сьогодні "ідеальний час для нашого візиту в Україну, тому що реформи зараз набрали максимальні темпи".
Крім того, він привітав важливі рішення, які ухвалив український парламент. За його словами, важливим є рішення про направлення проекту змін до Конституції до Конституційного суду, і інші рішення, які були прийняті Верховною Радою в останній час.
Томас Маркерт висловив сподівання, що вже найближчим часом Венеціанська комісія зможе передати проект експертних висновків до законопроекту "Про прокуратуру".
Всі члени делегації подякували Ківалову за зустріч і домовилися про продовження співпраці для досягнення намічених цілей в процесі реформування органів прокуратури.