Поштовхи в КНДР не пов'язані з ядерним вибухом, - сейсмологи
Такого висновку дійшли південнокорейські сейсмологи та представники CTBTO
Невеликий землетрус з епіцентром на ядерному полігоні у Північній Кореї, що був зареєстрований 23 вересня 2017 року, швидше за все не був пов’язаний із новим вибухом. Такого висновку дійшли південнокорейські сейсмологи та представники CTBTO - організації, що опікується відслідковуванням ядерних випробувань, передає Reuters.
Як повідомлялося, про новий підозрілий землетрус першими повідомили китайські сейсмологи; саме вони припустили, що йдеться про рукотворний землетрус - імовірно, спричинений вибухом.
Водночас інші сейсмологічні служби не погодилися з такою оцінкою. Зокрема про це заявив виконавчий директор Організації договору про повну заборону ядерних випробувань Лассіно Зербо.
"Дві сейсмічні події (у Північній Кореї в суботу) навряд чи були рукотворними. Вони схожі на обвал (гірської породи), який стався за 8,5 хвилин після шостого ядерного випробування в КНДР (3 вересня, коли було проведено вибух термоядерної бомби)", - повідомив посадовець.
До схожого висновку прийшли південнокорейські сейсмологи, які спостерігали не лише за магнітудою поштовхів, але і за поширенням характерних для вибуху хвиль у земній корі.
Своєю чергою коментарі з офіційного Пхеньяну наразі не надходили.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Північній Кореї стався землетрус магнітудою 3,4, який міг викликати можливий новий вибух.