ua en ru

ТМ "Хортиця" в Буковелі підтримала національні традиції

В останні роки популярний Буковель став справжнім епіцентром помітних культурних подій. За підтримки ТМ «Хортиця», яка є ексклюзивним партнером курорту, проводяться заходи, спрямовані на популяризацію українських національних традицій.

В останні роки популярний Буковель став справжнім епіцентром помітних культурних подій. За підтримки ТМ «Хортиця», яка є ексклюзивним партнером курорту, проводяться заходи, спрямовані на популяризацію українських національних традицій.

Унікальний різдвяний дідух
На Буковелі відбувся фестиваль колядок та щедрівок «Буковельські різдвяні піснеспіви». Гори та підйомники курорту заповнили різнокольорові національні костюми, колядки та щедрівки у виконанні кращих фольклорно-етнографічних колективів Прикарпаття.
Кульмінацією фестивалю стало урочисте встановлення унікального різдвяного дідуха - українського оберега, символу затишку і тепла, миру і злагоди в родині. Дідух - це перев'язаний особливим чином сніп з останнього або з кращого снопа зібраного врожаю пшениці, вівса, жита або льону, прикрашений сухоцвітом лікарських трав і стрічками. Кількість пучків повинна бути кратна семи, оскільки дідух символізує сім колін роду.
За підтримки бренду «Хортиця» двометровий оберіг створив видатний майстер соломоплетіння - Орест Пиріг зі Львова. Оригінальному ремеслу українець присвятив 20 років свого життя. Особливість дідуха, на його думку, полягає не тільки в його розмірах і використовуваних при виготовленні природних матеріалах, а й у неймовірній енергетиці. Доторкнувшись до такого оберегу, відчуваєш силу і міць древніх традицій.
Не випадково унікальний дідух, який раніше планували подарувати Папі Римському, за одноголосним рішенням місцевої громадськості вирішили встановити серед мальовничих схилів Карпат - для багатства, добробуту і щастя всіх людей, що приїжджають на Буковель.

Льодове мистецтво
Скульптура з льоду - особливий вид мистецтва, який сьогодні стає все більш популярним у нашій країні. Існують згадки про те, що ще кілька століть тому українці взимку вирізали фігури з льоду і прикрашали ними площі і вулиці. Продовжуючи цю традицію, бренд «Хортиця» встановив на Буковелі, на висоті близько 1000 метрів над рівнем моря, унікальну льодову скульптуру.
Над створенням цього проекту працювали шість архітекторів - представники трьох кращих вітчизняних вузів в області мистецтва: Харкова, Львова та Києва. Керував групою переможець Конкурсу снігової скульптури в Канаді Петро Романюк.
Протягом трьох тижнів в столиці за спеціальною технологією виробляли заморозку очищеного харчового льоду. Потім за допомогою автонавантажувачів крижані блоки дбайливо поклали в рефрижератори і доставили в гори. Після цього з блоків склали стіну - і протягом шести днів шість досвідчених майстрів вирізали електропили льодову напис «Хортиця».
В цілому, скульптура складається з 66 блоків - це близько 10 тонн льоду. Довжина скульптури - 13 м, висота - майже 4 м. Щодня десятки людей приходять до крижаного статуї, щоб зробити оригінальні фотографії на пам'ять про чудово проведений час на гірськолижному курорті Буковель.