Тимошенко переконана, що в Україні так і не навчилися дотримуватися прав людини
Основа дотримання прав людини – це справедливий, незалежний, неупереджений суд. Про це заявила Юлія Тимошенко з нагоди Міжнародного дня прав людини, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Facebook.
"В Україні вивчилися говорити про права людини, але не навчилися їх дотримуватися. Бо права людини непорушні лише у розвинених демократичних суспільствах. І їх основа – це справедливий, незалежний, неупереджений суд", – написала лідер "Батьківщини".
Тимошенко переконана, що суди в Україні мають зовсім протилежну природу й призначення. "По суті, це напівприватні компанії, що обслуговують заможних та можновладних людей. Проста людина не знайде там справедливості", - написала вона.
Тому одне з головних завдань, яке ставить перед собою Тимошенко відразу після президентських виборів, – це справжня судова реформа.
"Змінити докорінно треба всю систему правосуддя, і змінити її потрібно якраз новою Конституцією. Нам треба зробити так, щоб люди на місцях обирали суддів, мирових суддів і суддів першої інстанції. І нова Конституція дасть таке право людям", – розповіла голова партії.
Ще один крок, який, на переконання Тимошенко, потрібно зробити, – запровадити відповідальність суддів за неправосудні рішення: започаткувати у новій Конституції такий інститут як Палата честі.
"Це як суд над суддями: тільки порушено закон, тільки суддя вчинив несправедливість стосовно людини – і він буде звільнений незалежною Палатою честі, яка формується як суд присяжних, з людей, які мають правову освіту", – роз’яснила лідер "Батьківщини".
На її думку, цей сильний правовий інструмент суспільства буде як Дамоклів меч над корумпованими суддями, які свідомо порушуватимуть закон.
"Я вірю в те, що судова система в Україні може стати правосудною і підконтрольною людям", – підсумувала Тимошенко.