Тимошенко зазначила, що для відкриття ринку землі треба розробити держпрограму для підняття фермерства
Відкриття ринку землі в ситуації, коли великі масиви землі монополізовані окремими родинами коли фермери не застраховані від рейдерства, а вирощування сировинної продукції не приносить достатньо прибутку, - матиме тяжкі наслідки для України. Про це заявила лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко під час прес-конференції в ІА "Інтерфакс", повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу партії.
"Якщо зараз в непідготовленій ситуації запровадити ринок землі, вся земля буде зібрана в монополіях, земля буде використана для масового вирощування сировини, яка виснажує землю і яка потім продаватиметься за кордон. Ми залишимось аграрним сировинним придатком", - застерегла лідер "Батьківщини".
Тимошенко пояснила, що введенням ринку землі нині ми закриємо можливість розвитку фермерства, малих та середній сільгоспвиробництв: "Вони не здатні будуть конкурувати в купівлі землі на аукціонах, адже їх виснажили, в них навіть забрали обігові кошти".
Окрім того, наразі фермери та сільгоспвиробники не застраховані від того, що їхню землю заберуть великі корпорації після відкриття ринку.
Тимошенко зазначила, що для відкриття ринку землі спочатку треба розробити державну програму для підняття фермерства. Зокрема йдеться про збільшення фермерських господарств з 20 тис., які зараз є в Україні, до 2,5 млн, як у Польщі.
Також, за її словами, треба розвивати малі та середні сільгосппідприємства, піднімати наших виробників, займатися переробленням наших сировинних ресурсів.
"А фермерам та підприємствам, які працюють на землі, через 9 років віддавати ексклюзивне право купувати землю", - додала політик.
"Розпродаж сільськогосподарської землі позбавить Україну нашого конкурентного місця у світі з продажу продуктів харчування та сотень мільярдів євро доходів", - підсумувала вона.