Лідер партії "Батьківщина" звернулася до Президента України Петра Порошенка з проханням помилувати її кривдників - колишніх співробітників Качанівської колонії Андрія Коваленка та Андрія Парамея, яких нещодавно було засуджено до трьох років тюремного ув'язнення за застосування фізичного насильства до Юлії Тимошенко під час її перебування в колонії у 2012 році. Про лист з проханням щодо помилування колишніх тюремників Юлія Тимошенко повідомила у своїй промові на Міжнародному ланчі в рамках заходів Національного молитовного сніданку з Президентом США у Вашингтоні, передає прес-служба партії "Батьківщина".
Зокрема, свою промову Юлія Тимошенко присвятила темам прощення, покаяння та примирення, аналізуючи світову історію та власний життєвий досвід.
Серед іншого лідер "Батьківщини" згадала події 20 квітня 2012 року, коли співробітники Качанівської колонії, застосовуючи грубе фізичне насильство, перевозили її до лікарні.
"Фізичний біль, приниження, ненависть, безсилля - це все викликало бажання помсти за моє понівечене життя, за страждання моєї літньої матері, за смерть батька, за щоденні сльози моєї доньки. Зараз мені це неприємно згадувати, але в той момент я справді хотіла покарання для цих людей", - розповіла Юлія Тимошенко учасникам зібрання.
Водночас, дізнавшись про винесені судом вироки колишнім тюремникам, лідер "Батьківщини" відчула не задоволення, а "глибокий сум і почуття провини, що люди, у яких є родини, діти, батьки, хай справедливо, але в тому числі й через мене опинилися за ґратами і що продовжилося це коло ненависті, ворожнечі, зла".
З огляду на це політик написала листа на ім'я Президента України з проханням про помилування цих людей і попросила його, щоб він якнайшвидше звільнив їх.
"Ступінь нашої свободи залежить від того, наскільки ми здатні самі звільнитися від тягаря образ та несправедливості на нашу адресу. І це має бути особисте рішення, прийняте не напоказ, а в своєму серці, насамперед - для себе", - заявила Юлія Тимошенко.
Зазначимо, Молитовний сніданок - це традиційний комплекс заходів, який проводиться щороку з 1953-го. Зазвичай на нього з'їжджаються близько 3,5 тисяч гостей, серед яких запрошені - майже зі 100 країн світу. До учасників за традицією звертається Президент США. Списки гостей Молитовного сніданку не публікують навіть після події, підкреслюючи аполітичність цього заходу.
Міжнародний ланч - один із заходів Молитовного сніданку, на якому виступають міжнародні гості - відомі політики, громадські діячі та особистості. Наприклад, у 2015 році з промовою виступив Далай Лама.