Лідер партії "Батьківщина", кандидат в Президенти України Юлія Тимошенко на Форумі аграріїв України презентувала свою програму реформування агропромислового комплексу. Про це повідомляє прес-служба політика.
Згідно з програмою, землі сільськогосподарського призначення мають бути власністю держави і народу; земельні паї людей можуть викупатися у них державою за ринковою ціною; великі агрохолдинги матимуть обмежену кількість землі; АПК має розвиватися в системах крупнотоварного, фермерського та особисто сільгоспвиробництва; переробка сировини та екологічна якість продукції мають бути пріоритетами; кредити для сільгоспвиробників мають даватися за ставкою не більше 5-7% на 6-10 років.
Тимошенко наголосила, що "земля є найціннішим скарбом", і першим питання до кандидатів в Президенти має бути питання про їх ставлення до продажу землі.
"Якщо ми не зрозуміємо, що сільгоспземля - це майбутнє України, якщо ми не захистимо цей ресурс від новітнього типу захоплення - зробити землю товаром. І якщо ми землю не захистимо, то ми позбавимося нашого з вами найціннішого скарбу", - сказала лідер "Батьківщини", додавши, що "наша національна безпека - це сільгоспземля, яка є власністю держави та народу України".
На її думку, люди мають право на власний розсуд розпоряджатися своїми земельними паями, однак, у разі бажання продати сільгоспземлю, держава має викупити її за ринковою ціною.
Окрім цього, Тимошенко вважає, що треба виробити "інтелектуальну, правильну політику про передачу землі в оренду".
Вона підкреслила, що один агрохолдинг та його споріднені структури можуть володіти лише обмеженою кількістю землі.
"Треба визначити, який обсяг є оптимальний, і на цьому поставити крапку", - сказала Тимошенко.
На її думку, концентрація прибутку, який дає земля, не може зосереджуватися у 5-6 родин, бо це буде "крайньою соціальною несправедливістю".
Також вона вважає, що АПК має розвиватися в трьох напрямках: крупнотоварного виробництва за відповідними правилами, фермерських господарствах з державною підтримкою та особистим сільгоспвиробництвом, "яке є основою-основ села", а село, додала Юлія Тимошенко, є основою-основ нації.
"Село живе українством, там зберігається наша нація, там зберігається душа і віра в Бога, там зберігається основа-основ нашого майбутнього", - сказала вона.
Також одним з пріоритетів розвитку аграрної сфери та створення малого та середнього бізнесу в цій галузі Юлія Тимошенко вважає зниження кредитних ставок до 5-7 відсотків та надання аграріям довгострокових кредитів під бізнес-плани на 6-10 років.
"Якщо ми не повернемося до кредиту у 5-7%, то ми ніколи не побудуємо малий і середній бізнес", - сказала вона.
Також кандидат у Президенти виступає за введення єдиного земельного податку, який буде обумовлений рентабельністю сільгоспвиробників.
Лідер "Батьківщини" також вважає, що до проведення дерегуляції у сфері АПК має бути введений на 3 роки мораторій на перевірки.
На її думку, також має бути започаткована податкова амністія для малого та середнього бізнесу у сфері АПК у випадку, якщо попередня влада станом на 1 січня 2014 року нарахувала несправедливі податки.
"Якщо на 1 січня 2014 року попередній режим нарахував податки, які непосильні, тому що за рахунок цього вони покривали дефіцит бюджету, то такі податки будуть амністовані, тому що вони сьогодні нечесні, незаконні, вони були інструментом корупції по відношення до малого підприємництва", - підкреслила кандидат у Президенти.
Юлія Тимошенко наголосила, що буде робити все, щоб відповідні закони були ухвалені якомога швидше.
Також, на її думку, полегшити життя аграріям та позбавити їх від корупційних схем зможе закон про так зване "приватне розслідування", який стане інструментом для боротьби з корупціонерами, податківцями та вищими посадовими особами, які ускладнюють життя малому та середньому бізнесу.