ua en ru

За теракти в Тегерані 8 бойовиків ІДІЛ засуджені до смертної кари

За теракти в Тегерані 8 бойовиків ІДІЛ засуджені до смертної кари Фото: вирок суду (EnglishAlwaght twitter)

Дане рішення можна оскаржити у Верховному суді Ірану

В Ірані в неділю, 13 травня, вісім бойовиків терористичного угрупування "Ісламська держава" засудили до смертної кари за вчинення теракту в Тегерані в червні 2017 року. Дане рішення прийняв тегеранський суд, повідомляє Deutsche Welle.

Разом з тим дане рішення можна оскаржити у Верховному суді Ірану.

Так, процес у справі теракту в Тегерані розпочався наприкінці квітня. На лаві підсудних спочатку перебували 26 підозрюваних, тепер 18 з них залишаються під слідством.

Відзначимо, на початку червня 2017 року у Тегерані сталися напади на мавзолей аятоли Хомейні і іранський парламент. Чотири людини, озброєні автоматами Калашникова, увірвалися у будівлю парламенту, де засідали депутати. Один з нападників підірвав себе.

Незабаром після цього кілька чоловік, включаючи ще одного смертника, атакували мавзолей аятоли Хомейні, розташований у передмісті Тегерана.

Відповідальність за обидва теракти взяла на себе ІДІЛ.

Нагадаємо, в червні 2017 року затримали 41 підозрюваного в причетності до нападів у Тегерані, в результаті яких загинули 17 чоловік і більше 50 були поранені.