Месенджер Павла Дурова Telegram став справжнім конкурентом для інших соціальних мереж, у тому числі й для Facebook. Водночас не усі знають подробиць історії платформи та життя самого програміста.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на Wired.
Павло був не єдиною дитиною у сім’ї. Разом з ним ріс і його старший брат - Микола Дуров. Останній з самого дитинства відрізнявся від своїх ровесників: вже у 3 роки він міг читати на рівні дорослої людини, а у 8 - розв’язувати кубічні рівняння. Через деякий час Микола вже представляв Росію на міжнародних олімпіадах з математики та інформатики та став дворазовим чемпіоном світу з програмування.
Дуров розпочав свій шлях з кодування вже у 10-річному віці під опікою Миколи. Втім, старший брат, попри свою геніальність, виявився доволі залежним від думки та порад матері, яка допомагає та контролює кожен його крок.
Павло - навпаки, був бунтівником, який бажав, аби усе було так, як він хоче.
Обидва брати навчалися в державному університету Санкт-Петербургу. Павло пішов по стопах свого батька й обрав для себе філологію. Зрештою, тяга до кодування дала про себе знати. Вже під час навчання він створив онлайн-бібліотеку від якої стали "залежними" деякі зі студентів. Пізніше він організував онлайн-форум у якому створював провокаційні дискусії та називав себе "Архітектором".
Вебсайти з університетських часів Дурова - привернули увагу його колишнього однокласника В’ячеслава Мірілашвілі, який свого часу переїхав до США та "ознайомився" з Facebook.
Після контакту з Дуровим, Мірілашвілі запропонував йому ідею нової соціальної мережі "ВКонтакте". Платформа стала переосмисленням вебсайтів університету. Вже через деякий час до них приєднався їх товариш Лев Левієв.
Деякий час Дуров самостійно створював "ВКонтакте", а завдяки його біло-синьому дизайну, соціальну мережу неодноразово звинувачували у плагіаті Facebook.
Створення Telegram стало справжнім проривом в історії соціальних мереж. Месенджер неодноразово входив до списку найбільших світових платформ та налічує лише майже 30 основних співробітників.
Деякий час Telegram не мав власного джерела доходу.
Соціальна мережа має й низку противників серед кола політиків різних країн, які звинувачують месенджер у тому, що вона є притулком для радикальних активістів.
Сьогодні ж загальна кількість користувачів платформи наближається до 200 мільйонів, які щодня надсилають майже 70 млрд повідомлень у день, а її феноменальна популярність все більше привертає увагу інших людей.
Ще у січні 2021 року, WhatsApp, який сьогодні належить компанії Meta оновив власну політику конфіденційності. Через розмитість її трактування - користувачі месенджеру були налякані тим, що їм, нібито, доведеться ділитися з Цукербергом власними даними. Внаслідок цього мільйони людей "втекли" до Telegram.
Месенджер володіє ідеальними умовами для планування зустрічей, або ж навіть "масштабних вилазок". Платформа поєднує приватні повідомлення та публічні канали, що є доволі зручно для активістів або ж навіть радикалів.
Водночас Telegram став притулком й для продемократичних протестувальників з Білорусі, Гонконгу та інших країн.
Праві також вважають платформу "своєю хатою". Наприклад, в Німеччині рухи проти коронавірусних обмежень використовували додаток для власних цілей. Такі вилазки неодноразово приводили до штурму державних установ та постраждалих серед активістів, а також правоохоронців.
Нагадаємо, РБК-Україна писало про те, що Telegram загрожує штраф у 55 мільйонів євро від Німеччини.