Добовий видобуток газу "Чорноморнафтогазом" на шельфі Чорного моря переступив через історичний максимум - до 3,1 млн куб. м
Фахівці державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз" ввели в експлуатацію дві нові видобувні свердловини на Штормовому газоконденсатному родовищі. Їх бурінням на морській стаціонарній платформі МСП-17 займалася самопідйомна плавуча бурова установка "Сиваш". Після підключення свердловин до газопроводу добовий видобуток природного газу на шельфі Чорного моря досяг історичного максимуму - близько 3,1 млн куб. м. Всього з родовищ, які експлуатує компанія, в газотранспортну систему Криму подається щодня більше 3,26 млн куб. м природного газу, передає прес-служба "Чорноморнафтогазу".
Зараз збільшення видобутку досягається за рахунок дообладнання діючих родовищ. Якщо СПБУ "Сиваш" завершила роботи на МСП-17 Штормового газоконденсатного родовища, то СПБУ "Таврида" веде буріння на платформі БК-1 Архангельського родовища газу. З червня минулого року на об'єкті вже пробурено і введено в експлуатацію 10 свердловин, 11-а знаходиться в роботі.
Ще значнішого збільшення видобутку в "Чорноморнафтогазі" чекають у четвертому кварталі цього року після введення в експлуатацію Одеського і Безіменного родовищ газу і початку роботи нових самопідйомних плавучих бурових установок. Завдяки можливостям високотехнологічних СПБУ, перша з яких - "Петро Годованець" - почала роботу 1 червня, друга приступить до буріння на шельфі Чорного моря в четвертому кварталі цього року, видобуток газу наступного року виросте до 1,65 млрд куб. м. У цьому "Чорноморнафтогаз" планує видобути 1,15 млрд куб. м. За рік зростання складе 500 млн куб. м, що еквівалентно чверті річного споживання газу в Криму.